• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei 9P lite - problem z ładowaniem aplikacji

Prawdopodobnie masz jakies dzikie ustawienia z Tmobile.
Mam P9 lite, jestem w Play smiga az milo i nic mi sie nie scina. w sumie kupilem ten tel min pod pokemony.
wiec nie kazdy...nie siej fermentu na cala serie jak na paru cos nie dziala
  Odpowiedz

Na paru ? Mój znajomy również ma ten telefon i ten sam problem... gdzieś napisałem, że telefon mi się ścina ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że nie ładuje aplikacji przy połączeniu z internetem mobilnym, tylko przez WiFi. W innym telefonie, z tą samą kartą sim, wszystko działa prawidłowo. Mało tego, poprzez udostępnione na innym telefonie WIFI z tej karty sim, również wszystko działa prawidłowo. Ustawienia są OK. Najprawdopodobniej problem leży w module WLAN (przełączanie między źródłami sygnału), możliwe, że wadliwa seria WLANów bądź sterowników nimi zarządzającymi, a to oznacza, że nie w kilku sztukach a w dziesiątkach tysięcy... dlatego może pomóc tylko root, bądź wymiana telefonu/wlan z tym, że jaka pewność, że dostaniesz z modułem WLAN innego producenta, który bezproblemowo funkcjonuje z oprogramowaniem telefonu ? Jeżeli myślisz, że w każdej sztuce są w 100% te same moduły WLAN, GPS itp itd. to się bardzo mylisz. Parametry są takie same, ale producentów wielu i tutaj może tkwić problem. A załóż przykładowo, że WLAN dostarcza 3 producentów, więc hipotetycznie 33,3 (3 i tam w huj trójek) % telefonów jest ten problem.... żadne sianie fermentu, tylko ostrzeżenie, jeżeli ktoś zamierza kupić P9 Lite z myślą o Pokemon GO, bo jak trafi urządzenie z owym modułem, to sobie nie pogra. A na aktualizacje oprogramowania się jakoś nie zanosi. Rozumiem, że bronisz swojego zakupu i wyboru, bo akurat tobie wszystko działa i ok- to normalne zjawisko, ale jeżeli sam masz jeden, nie wiesz co się dzieje na innych a mówisz o kilku sztukach, nie mając w ogóle pojęcia o co chodzi, to życzę powodzenia w dalszej dyskusji. Ja akurat mam do czynienia z tego typu problemami na co dzień, bo to moja praca- serwisuje telefony i laptopy w jednej z większych amerykańskich korpo w kraju, i uwierz mi, że co nieco wiem na temat na który się wypowiadam w przeciwieństwie do Ciebie. Niestety, ale sam sobie go rozebrać, wymienić modułu nie mogę, roota również nie, bo stracę gwarancję, za którą de facto płacę. Osoba prywatna nie ma dostępu do części (tylko autoryzowane serwisy). Więc o czym Ty dyskutujesz ? Argumentów Ci brak, wiedzy również. Pozdro.
  Odpowiedz

(08-30-2016, 16:25 )Bartlej napisał(a): Wątek już od ponad miesiąca nie ruszany, ale dopiero na niego natrafiłem, więc odświeżam.

SokolStary @ Udało Ci się w końcu rozwiązać problem ?

Mam tą samą sytuację, dodatkowo, żeby było śmieszniej, tez mam P9 Lite z T-Mobile oraz mieszkam w Bydgoszczy...
Wiem jedno- jest to wina telefonu samego w sobie bądź oprogramowania/opcji, z tym, że teoretycznie wszystko ustawione jest tak jak być powinno.

Problem w tym, że przy połączeniu WiFi wszystko działa prawidłowo, natomiast z internetem T-mobile już nie, gra się nie ładuje.
Jakby tego było mało, jeżeli połączę się przez WiFi, uruchomię grę, i wyjdę z domu (połączenie WiFi zerwane) to gra działa normalnie, automatycznie przełącza się na internet LTE T-Mobile, jednak tylko dopóki się jej nie wyłączy i nie chce uruchomić ponownie. Wtedy znów to samo- nie ładuje się. Mimo, że internet działa, przeglądarka, YT, inne gry, itp. itd.

Żeby było jeszcze śmieszniej, to mam jeszcze swój stary telefon (zaczął mi szwankować dotyk, więc postanowiłem wziąć P9 Lite w abonamencie) i na nim wszystko działa prawidłowo. Z tą samą kartą sim. . .

Dodatkowo posiadam dwie karty sim od T-Mobile, w ramach tego samego abonamentu, jednak druga tylko z pakietem internetowym (10GB), oferują dodatkowo za 10 zł miesięcznie jeżeli kupujesz telefon z dual simem. Wkładam sim z samym internetem do starego telefonu - P.Go działa prawidłowo. Robię na starym telefonie HotSpot, łącze się z nim za pomocą WiFi z P9 Lite i pokemony działają normalnie.... o co chodzi ? Przecież to ten sam internet z T-Mobile tylko połączenie przez WiFi udostępnione z innego telefonu.

Żadne resetowanie ustawień fabrycznych, ustawianie priorytetów, nadawanie wszystkich praw aplikacji nie pomaga. Po prostu na tym zrąbanym telefonie Pokemon Go nie działa ! Jestem mega niezadowolony z zakupu.. i jeszcze płać 95 zł miesięcznie przez 2 lata, masakra. Szkoda słów.

Zostaje mi chodzenie z 2 telefonami, gdzie w starym chciałem wymienić digitizer i oddać ojcu w prezencie, bo ma stare padło jakieś albo odsprzedać. spokojnie z 400 zł bym za niego dostał. A tak przez gównianego P9 Lite jestem w plecy.

Myślałem, że to mój egzemplarz jest jakiś niedoje***y ale widać każdy P9 Lite tak ma.  Jak udało Ci się rozwiązać jakoś sytuację to daj znać jak. Znam jedną metodę - root, ale wiąże się z utratą gwarancji, a tego zrobić nie mogę bo wykupiłem dodatkowo ubezpieczenie na wypadek przypadkowego zniszczenia, kradzieży itp. Teoretycznie jak go zniszczę, to dostane nowy, ale co mi to da, jak będzie to samo.

(08-31-2016, 16:26 )Bartlej napisał(a): Na paru ? Mój znajomy również ma ten telefon i ten sam problem... gdzieś napisałem, że telefon mi się ścina ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że nie ładuje aplikacji przy połączeniu z internetem mobilnym, tylko przez WiFi. W innym telefonie, z tą samą kartą sim, wszystko działa prawidłowo. Mało tego, poprzez udostępnione na innym telefonie WIFI z tej karty sim, również wszystko działa prawidłowo.  Ustawienia są OK. Najprawdopodobniej problem leży w module WLAN (przełączanie między źródłami sygnału), możliwe, że wadliwa seria WLANów bądź sterowników nimi zarządzającymi, a to oznacza, że nie w kilku sztukach a w dziesiątkach tysięcy... dlatego może pomóc tylko root, bądź wymiana telefonu/wlan z tym, że jaka pewność, że dostaniesz z modułem WLAN innego producenta, który bezproblemowo funkcjonuje z oprogramowaniem telefonu ? Jeżeli myślisz, że w każdej sztuce są w 100% te same moduły WLAN, GPS itp itd. to się bardzo mylisz. Parametry są takie same, ale producentów wielu i tutaj może tkwić problem. A załóż przykładowo, że WLAN dostarcza 3 producentów, więc hipotetycznie 33,3 (3 i tam w huj trójek) % telefonów jest ten problem.... żadne sianie fermentu, tylko ostrzeżenie, jeżeli ktoś zamierza kupić P9 Lite z myślą o Pokemon GO, bo jak trafi urządzenie z owym modułem, to sobie nie pogra. A na aktualizacje oprogramowania się jakoś nie zanosi.  Rozumiem, że bronisz swojego zakupu i wyboru, bo akurat tobie wszystko działa i ok- to normalne zjawisko, ale jeżeli sam masz jeden, nie wiesz co się dzieje na innych a mówisz o kilku sztukach, nie mając w ogóle pojęcia o co chodzi, to życzę powodzenia w dalszej dyskusji. Ja akurat mam do czynienia z tego typu problemami na co dzień, bo to moja praca- serwisuje telefony i laptopy w jednej z większych amerykańskich korpo w kraju, i uwierz mi, że co nieco wiem na temat na który się wypowiadam w przeciwieństwie do Ciebie. Niestety, ale sam sobie go rozebrać, wymienić modułu nie mogę, roota również nie, bo stracę gwarancję, za którą de facto płacę. Osoba prywatna nie ma dostępu do części (tylko autoryzowane serwisy). Więc o czym Ty dyskutujesz ? Argumentów Ci brak, wiedzy również. Pozdro.

ok zaczynam juz plakac bo wyrazilem swoje zdanie i mnie ktos "pojechal" ;(
  Odpowiedz

Zawsze brak argumentów i wiedzy w temacie, kończy się próba zbagatelizowania sytuacji- tak zwana ucieczka od dyskusji, i bardzo dobrze, bo nie masz w niej nic do wniesienia. Na tym zakończę z tobą rozmowę dziecko.
  Odpowiedz

(08-31-2016, 16:33 )Bartlej napisał(a): Zawsze brak argumentów i wiedzy w temacie, kończy się próba zbagatelizowania sytuacji- tak zwana ucieczka od dyskusji, i bardzo dobrze, bo nie masz w niej nic do wniesienia. Na tym zakończę z tobą rozmowę dziecko.

Hahahaha...

Przepraszam, ze nie lubie dyskutowac jak ktos od razu agresywnie odpisuje. wyroslem juz z napinek, szczegolnie tych w internecie.
  Odpowiedz

Hahahaha... argument na miarę twojego wyrośnięcia z napinek Uśmiech

Nikt Ci agresywnie nie odpisał, tylko dał do zrozumienia, że nie masz pojęcia o temacie, na który się wypowiadasz i nic nie wnosisz do dyskusji. Napisał kolega z problemem w tym telefonie, ja również go mam, jak i mój kolega i szukam(y) rozwiązania, dla tego mu odpisałem, z nadzieją, że może on się uporał i pomoże mi rozwiązać problem.

Ego Cię zabolało i tyle, poszedł byś w zaparte nawet jak byś miał dusze diabłu sprzedać :-)

Nagle wchodzisz Ty i mówisz- nie prawda, mój działa super, jest zajefajny i w ogóle idealny do Pokemon GO. A ja mówię- nie, nie jest. Tego ilu jest producentów modułów dla danego producenta Telefonu raczej nigdy się nie dowiemy, ale z doświadczenia w branży wiem, że zazwyczaj jest ich 2-3. Więc możliwe, że nawet połowa telefonów P9 Lite ma z tym problem- i tutaj moje pytanie- warto go w takim przypadku polecać do grania w Pokemon GO ? Inny model telefonu w ogóle nie ma z grą problemów, jest w tej samej cenie o bardzo podobnych parametrach. Który telefon należy polecić potencjalnemu graczowi Pokemon GO ?

P9 Lite czy ten drugi Telefon, na którego nikt się nie skarży ? Ty Polecasz P9 Lite bo u Ciebie akurat wszystko działa, i tyle, żadnych więcej argumentów- a ja polecam ten drugi model, telefon o którym dziesiątki osób w internecie nie wypisuje, że są z nim problemy- ot co.

Sam mam teraz P9 Lite i jestem na niego skazany, nic nie poradzę. Telefon jest super, szybki, nie zamula, fajnie wykonany, jak na średnią półkę, bliżej mu do wyższej, jednak jak widać nie jest bez wad. Więc jak zapyta mi się ktoś czy to dobry wybór do Pokemon Go- to odpowiem, nie ryzykuj, nie polecam. Do wszystkiego innego tak, do tej apki nie.

P.S Ja go wziąłem z nadzieją, że ominą go wady wieku dziecięcego, bo to w końcu poprawiona wersja P8 Lite, który de facto zrobił wielki sukces na rynku. Ale poczytaj w internecie jakie były problemy z GPS/WLAN w P8 Lite - i nic się tu nie zmieniło. Na rynku jest jeszcze mało P9 Lite, dlatego może jeszcze mało informacji na ten temat, ale z czasem będzie coraz większy wysyp telefonów z tym problemem. Mam wrażenie, że użyli tych samych modułów :-(

Tak więc bez spiny, i powodzenia w łapaniu Uśmiech ! Niech CI służy P9 Lite bo to naprawdę dobry telefon.
  Odpowiedz

Proszę o zaprzestanie prowadzenia niepotrzebnej dyskusji wychodzącej poza temat i obrażania się nawzajem, inaczej temat zostanie zamknięty.

Pozdrawiam.
[Obrazek: 006db7854c183.jpg]
  Odpowiedz

Jesli jedynym wyjsciem, ktore 'pomaga' jest root, to rootuj. Samego roota usuniesz bez problemu. Gorzej, jezeli bedziesz zmienial recovery i sam rom.

Hujajeje maja tendencje do kiepskiej wspolpracy z Po Go i to jest fakt. Nie wszystkie, ale duza czesc.
Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi? Nie chcesz czekac godzinami, az ktos odpisze w Twoim temacie? Dolacz do naszego serwera DISCORD:
[Obrazek: sukamakler.png]
  Odpowiedz