• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teoretyczny max CP dla danego pokemona
Żarówka 
Witam!

Ten wątek będzie poświęcony rozwiązaniu zagadki jaką jest... jak zrobić idealnego (max cp) pokemona danego gatunku?

Moje pytanie na chwile obecną to:
1. Czy pokemon (np Pidgey) własnoręcznie ewoluowany po uprzednim zmaksowaniu cp będzie teoretycznie silniejszy (pod względem max cp) niż dziko złapany (Pidgeotto)?
W tym miejscu mogę dodać, że ewoluując pokemona, jego cp po ewolucji jest bezpośrednio związane z cp przed ewolucją. Tzn, jeśli ewoluujemy Pidgeya cp10 to cp tego Pidgeotto będzie mniejsze niż po ewolucji z Pidgeya np cp20 - z tego co wiem także max cp będzie się różnić aczkolwiek nie jestem pewien.

Zapraszam do dyskusji oraz wymiany spostrzeżeń i doświadczeń z gry!
  [Obrazek: hv2gljyyeyjz.png]
  Odpowiedz

Ja zauważyłem, że maksymalny poziom CP jest praktycznie taki sam dla danego gatunku niezależnie od tego, jaką strategię wybierzesz. To znaczy, że możesz wyewoluować wymaksowanego Pidgeya, a jego ewolucja również będzie wymaksowana. Ale możesz także złapać Pidgeotto i jego maksować -> poziom CP będzie ten sam. Po prostu dla danego poziomu jest pewna granica jaką może osiągnąć dany gatunek (zapełnienie paska CP nad obrazem pokemona).

Inna sprawa, że korzystniej jest złapać konkretną ewolucję z atakami, które uznamy za silne. Ewoluowanie bowiem powoduje ponowne losowanie ataków. Może się wtedy okazać, że maksowałeś takiego Pidgeya z atakami 12/30 steel-flying, a jego ewolucja będzie miała przykładowo 10/25 normal-normal.
  Odpowiedz

Z tego co zauważyłem nie koniecznie musi tak być. U mnie w okolicy Pidgeyów w trzy i troche i generalnie ewolułowanie ich do góry oraz rozwijanie mam w krwi (czuje się jak hodowca gołebi :/) Dodatkową zależność jaką zauważyłem że każdy ma przypisany rozmiar. Miałem swego czasu 3 Pidgeye o tym samym CP lub zbliżonym (chyba 102) i każdy był innego rozmiaru (XS, standard i XL). Po ewolucji najlepsze efekty osiągnąłem na XL. Może to przypadek, będę testował dalej do potwiedzenia teorii Uśmiech
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

A czy max cp zależy od lvl trenera?
  Odpowiedz

(07-16-2016, 12:31 )AlfaChrzonszcz napisał(a): A czy max cp zależy od lvl trenera?

tak
  Odpowiedz

im masz wiekszy lvl tym wiekszy max twoich pokow i wieksza szansa zlapania silniejszego dzikiego poka. Dlatego wyglada na to, że nie warto bawić się w upy na low lvl. Pytanie tylko czym jest low lvl :/
Grupa: Mystic
Miasto: Kraków, Bieńczyce
  Odpowiedz

Ja poczekam pół roku zanim zacznę trenować pokiUśmiech aż się dowiem co i jak
  Odpowiedz

Nie mam zamiaru czekać tyle na dobrą zabawe, szczególnie że podstawowe pokemony w okolicy szybko się im nalicza powerup i ewolułowanie. Więc stwożenie Pidgeot na 650 CP zajmuje średnio 3 dni grania po 1-1,5h dziennieUśmiech
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Każdy gatunek ma określoną maksymalną ilość CP, nieważne czy ewoluujemy od pierwszej formy, czy znajdujemy "gotowca". Oczywiście ta ilość CP się zwiększa z każdym poziomem trenera.
  Odpowiedz

Minęło trochę czasu, przybyło rzetelnych informacji. Kontynuując temat zacznę od uporządkowania tego co już wiemy.

1. Każdy rodzaj pokemona ma indywidualną wartość/limit max cp ustaloną z góry
2. Każdy pokemon posiada zestaw wartości indywidualnych: attack, defence i stamina. Pierwsze dwa wpływają delikatnie na max cp, ostatni zaś na max hp
3. Wartości indywidualne nie zmieniają się podczas ulepszania/ewolucji pokemona (każdy parametr przyjmuje wartość w zakresie 0-15)
4. Znaczniki XS/XL prawdopodobnie nie mają żadnego wpływu na pokemona

Chciałbym się skoncentrować na owych wartościach indywidualnych, jako że, są to jedyne parametry losowe mające wpływ na końcowy max cp (i hp) pokemona.
Wyliczyć je możemy specjalnymi kalkulatorami, niestety wyniki z poszczególnych źródeł różnią się od siebie i często są po prostu błędne. Niektóre z kalkulatorów wymagają podania przez nas naszego poziomu, inne zaś liczą z samych danych o pokemonie.

Jestem wytrwałym trenerem (xD) i zależy mi na posiadaniu jak najlepszego genetycznie pokemona każdego rodzaju (minimum 40 z 45 możliwych punktów indywidualnych), niestety nie mogę polegać na kalkulatorach, które podają mi wyniki zależnie od pogody.

Czekam na wasze opinie i na dyskusję na temat jakich kalkulatorów używacie i polecacie.
Pozdrawiam! ;)
  [Obrazek: hv2gljyyeyjz.png]
  Odpowiedz