• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żywiecczyzna - Szyndzielnia i Centrum Żywca

Dla nikogo tajemnicą nie jest że podróże kształcą, a podróże z Pokemon Go dają nadzieję na lepsze łowy i odkrycie nowych Poke wpisów Uśmiech

Weekend Majowy spędziłem w okolicach Żywca z rodziną. Miejsce zamieszkania to mała miejscowość za Żywcem - Kurów. Zasięg kiepski, Pokestopów nie wiele.
Nie był to wyjazd strikte Pokemonowy Uśmiech Ale co się udało to moje. Przechodząc do sedna.

Na tym obszarze bezludzia jedyne co dało się sprawdzić to to że idąc główną drogą był zasięg więc sprawdziłem sobie Inceasa. Najbliższe Pokestopy w odległości 3 (na wschód) i 4 km (na zachód) więc do dzieła. Drop był dość pospolity, nie wypadło nic co byłoby warte zabicia. Hoppip, Murkrow, Dwie Nidoriny, Belsprout, Krabby, Eevee. Tyle udało mi się ogarnąć w 30 min.

Następnym punktem który baaaaardzo mnie ucieszył. W wtorek zdecydowaliśmy się wjechać na Szyndzielnie.
[Obrazek: DZYdY3vRO1TArWysYHSrdboUojNzeVqGIWfanXH1...02-h901-no]
Pogoda nie zachęcała, ale trafiło Nam się dość fartownie. Momentami telefony gubiły zasięg. Jadąc wagonikiem naliczyło mi przebyty dystans (nie cały, ale coś tam wpadło) oraz o dziwo udało mi się złapać Odisha i Ledybe. Na górze jest 5 Pokestopów zaraz przy wyjściu i potem 3 kolejne w drodze na szczyt Język Oraz dwa GYMy. Na ten przy schronisku udało mi się nawet wbić Uśmiech

Co idzie złapać na szczycie ? Egxecuty wpadły, Chicorita, Monkey i kilka innych mniej ważnych Pokemonów. Ale jest bomba !! Naprawde petarda !! Wypiliśmy herbate, kawe, piwko w schronisku, po napawaliśmy się wysokością i ruszyliśmy w drogę powrotną i na radarze pojawił się on:
[Obrazek: HDMBdFqIVNa2KWv24ojQnHeda3CeYCblIyeOrJ4V...07-h901-no]

Zaskoczenie, niedowierzanie. Gram od lipca i pierwszy raz Dragonita na dziko trafiłem, CP fatalne ale wpis w Pokedexie uzupełniony. Wskoczył do pierwszego Gratballa z malinką. Żałuje że nie użyłem Pinappel ale wcześniej wystrzelałem się nimi na Poliwagach których też dużo w okolicy. 
A smok prezentuje się tak:
[Obrazek: u_p8WdYOqWaoTTcHe2Xc4JAaZs44R6FHFabxIOzK...07-h901-no]

Ostatnim etapem Poke wędrówki był Park Habsburgów w centrum Żywca i jest to miejsce bardzo przyjemne. Pospacerowaliśmy, zachaczyliśmy o lody w Chińskim Domku (który jest GYMem) i połapaliśmy. W parku na dzień dzisiejszy duuuużo Belsporutów, troche Nidorin, kilka ptaków - Natu, Pidgey, Speraow. Ale przez cały pobyt tylko raz trafiłem Sentreta. No i w parku raz udało mi się zdobyć Chicorite Uśmiech

Zachęcam do przemierzania świata z Pokemonami :Uśmiech W końcu taka idea tej gry. Podzielcie się wypadami i sukcesami na teranach w okresie majówki lub z wcześniejszych wypadów.
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz