• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jazda na rowerze podczas gry

Cześć Trenerzy!

Chciałbym zapytać o Wasze spostrzeżenia w sprawie nabijania kilometrów podczas jazdy na rowerze. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że jadąć do pracy robię niecałe 5 km i nie śpiesząc się zbytnio zajmuje mi to ok 30 minut więc moja średnia prędkość na tej trasie to jakieś 10km/h i pokonuje ją mniej więcej jednostajnie (po drodze mam tylko 1 światła). Applikacja podczas tej trasy zalicz mi jakieś 200-300 metrów Huh  Natomiast, gdy tą samą trasę przejeżdżam samochodem w 15 minut (ze światłami) to potrafi mi policzyć jako 1km.

Jak to jest z tymi prędkościami? Może macie jakieś swoje sposoby na grę podczas jazdy na rowerze by wykorzystać z niej jak najwięcej?

Thx
Venon
  Odpowiedz

Niestety mechanizmy i algorytmy zliczające przebyty dystans wraz z czasem pokonanym tej odległości na pewno nie faworyzuje roweru jako środka transportu do nabijania kilometrów w grze. Naprawdę należy niezwykle powoli jechać na rowerze, aby gra zaliczyła przebyty dystans. 
Generalnie korzystam z każdej możliwości nabicia odległości, oto moje spostrzeżenia. 
- Piechota - porównując przebyty dystans w grze i na aplikacji Zdrowie wbudowanej w iOSa muszę przyznać, że zdecydowanie w ostatnich czasach wartości zbliżyły się do siebie, aczkolwiek dalej jest mniej w Pokemon GO. W moim odczuciu zaliczony dystans jest mniejszy kiedy po drodze łapiemy pokemony i idziemy dalej(po wyjściu ze złapanego pokemona jest przeskok postaci na mapie)
- Bieganie - ostatnio podczas biegania nawet nie włączam gry, ponieważ wole bardziej intensywnie pobiegać niż truchtać i nabijać kilometry Uśmiech
- Rower - w miejscach występowania wielu pokestopów oraz nestów jadę bardzo powoli, aby zebrać wszystko jednak i wtedy często nie nabija mi dużo odległości. Dla mnie najlepsza opcja do zbierania itmeów, poków i podjazdów do gymów. Wtedy specjalnie nie przejmuję się wbitą odległością.
- Komunikacja miejska - Faktem jest, im więcej postojów, przystanków to na trasie można nabić dużo odległości nawet około 2 km w ciągu godziny jazdy
- Samochód - generalnie staram się najwyżej kręcić pokestopami na światłach ze względów bezpieczeństwa, ponieważ łapanie dużo bardziej absorbuje uwagę, a i wtedy wpada coś przebytego dystansu

Podsumowując dzięki temu mam wyklute już ponad 1000 jajek.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6821&n...ve=Snorlax]
  Odpowiedz

Potwierdzam, komunikacja miejska z dużą liczbą przystanków (polecam zakorkowany Kraków jak również tramwaje) nieźle służą wysiadywaniu jajek... w pół godziny spokojnie da się zrobić ze 2 km.
  Odpowiedz

Potwierdzam, że rowerem nie wyjeździsz, chyba że łapiesz po drodze przystanki i generalnie raczej jeździsz w tempie spacerowym. Mi czesto po przejechaniu powyżej 40 kilometrów nie nabija nawet 10 w grze.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=11048&...ive=Rhydon]
  Odpowiedz

Ktos probowal na rolkach ? Ma zazwyczaj jezdze w kolko po Burloch Arenie. Moze ktos testowal przy zliczaniu km ?
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

(04-15-2017, 16:26 )WieRtaR napisał(a): Ktos probowal na rolkach ? Ma zazwyczaj jezdze w kolko po Burloch Arenie. Moze ktos testowal przy zliczaniu km ?

Podejrzewam że kółka mogą być zbyt małe żeby jakoś logicznie zliczało

[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=4218&n...ve=Snorlax]
  Odpowiedz

(04-15-2017, 20:06 )Zefirek442 napisał(a):
(04-15-2017, 16:26 )WieRtaR napisał(a): Ktos probowal na rolkach ? Ma zazwyczaj jezdze w kolko po Burloch Arenie. Moze ktos testowal przy zliczaniu km ?

Podejrzewam że kółka mogą być zbyt małe żeby jakoś logicznie zliczało

Kwestia robienia okrazen nie ma sensu to wiem. Ale sa rolii typu Urban, idealne na przejazd po miescie. Poprostu cchce wiedziec jak wtedy zliczanie sie ma. Czy tez za duza predkosc Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Nie wiem, czy jest to prawda, ale tak piszą np. Anglicy:

Cytat:The limit is 175 m/min, or 10.5 km/h (or 6.5 mph).

The game doesn't actually log distance. It marks your location, marks it again one minute later, and calculates the distance between the points. It does this four times before updating the distance shown on the egg/buddy screens.

It draws a straight line between each set of points, so winding paths and turning corners you won't get full credit for. So the most you'll possibly see in any distance update is .7 km.

If you run too fast - the kind of pace people might run a 5k - you might exceed the limit. If you sprint, you should definitely exceed the limit. But because of the point A to point B logging, you can go faster for a bit, just as long as the total distance is not more than 175 meters.

Czyli max 10.5 km/h i liczą się odcinki proste liczone co minutę...
  Odpowiedz

Dla mnie to powinna się wykręcić większa burza wokół nabijania km na rowerze. Przez to że Nantic sam w swojej reklamówce pokazuje jak dziewczyna pędzi na rowerze i nabija jej kilometry. Ni jak ma się to do rzeczywistości. Powinni ten spot skasować skoro jest nieprawdą.

Moje długie doświadczenie w nabijaniu km na rowerze jest taki.
Przeważnie km nabijają się co 300m. Jeśli w tej odległości przekroczysz daną prędkość, to odcinek około 100m-300m( w pamięci ) zostanie anulowany.
Bezpieczna jazda na rowerze obecnie jest to 10km/h powyżej 12km/h już nic nie będzie się nabijać.   Kiedyś ta prędkość była większa. Teraz skutecznie Niantic próg prędkości pomniejsza.
Niestety jazda na rowerze z taką prędkością 10-12km/h jest bardzo irytująca. Zatrzymywanie się w celu łapaka poków nic nie umniejsza dystansowi.

Piszcie jakie są wasze doświadczenia.
  Odpowiedz

Ja około 95% mojego dystansu ponad 1100 km zrobiłem rowerem. Przeważnie nalicza km mi tylko gdy kręcę się rowerem po mieście
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości