• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobieranie pokemonów do waliki czyli jak to robi aaplikacja
#1

Po dobiciu prawie do 30 levelu naszło mnie takie pytanie. Za każdym razem jak usiłuję wbić się na gym gra sugeruje mi 6 pokemonów do walki. Bardzo często są to dziwne zestawy nawet nie z największym CP. Pytanie brzmi: czym gra sugeruje się w dobieraniu tych 6 poków do walki? czy chodzi o największą skuteczność przeciwko tym są są akurat w gymie? Ja i tak stosuje własne strategie np poprzez pakowanie wo walki puków z mniejszym CP i w ogóle zatrzymywanie tych w większym w celu ustawiania ich w gymie  po wygranej walce albo podbiciu i pewnie wiele osób tak robi. Ale ostatnio mnie zaciekawiło czym kieruje się gra w takim a nie innym dobieraniu.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6760&n...ve=Jolteon]
  Odpowiedz
#2

(02-23-2017, 11:00 )Deltatrek napisał(a): Po dobiciu prawie do 30 levelu naszło mnie takie pytanie. Za każdym razem jak usiłuję wbić się na gym gra sugeruje mi 6 pokemonów do walki. Bardzo często są to dziwne zestawy nawet nie z największym CP. Pytanie brzmi: czym gra sugeruje się w dobieraniu tych 6 poków do walki? czy chodzi o największą skuteczność przeciwko tym są są akurat w gymie? Ja i tak stosuje własne strategie np poprzez pakowanie wo walki puków z mniejszym CP i w ogóle zatrzymywanie tych w większym w celu ustawiania ich w gymie  po wygranej walce albo podbiciu i pewnie wiele osób tak robi. Ale ostatnio mnie zaciekawiło czym kieruje się gra w takim a nie innym dobieraniu.

Trochę już minęło od mojej ostatniej walki w gymie, ale zdaje się wtedy apka układała w kolejności: Poksy z gwiazdką (ulubone) z dużym CP ->  Poksy z gwiazdką z mniejszym CP -> Poksy bez gwiazdki z dużym CP -> Poksy bez gwiazdki z małym CP Uśmiech
[Obrazek: f9dyd0.png]
  Odpowiedz
#3

@Pacyfista

Na pewno czasem dokłada też jednego lub dwa pokemony, które mają kontrujący typ.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...five=Golem]
  Odpowiedz
#4

(02-23-2017, 13:21 )zzzdjziom napisał(a): @Pacyfista

Na pewno czasem dokłada też jednego lub dwa pokemony, które mają kontrujący typ.

A to przepraszam, w ulubionych zawsze trzymam kontry każdego typu. Może dlatego nie zauważyłem Język
[Obrazek: f9dyd0.png]
  Odpowiedz
#5

Troche z dupy ten system. Szybkie filtrowanie by sie przydalo Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

  Odpowiedz
#6

@Pacyfista

Nie przepraszaj, bo nic się nie stało Język.

Zdecydowanie przydałoby się jakieś filtrowanie. Najgorsze chyba jest to jak chcemy znaleźć te pokemony z o połowę mniejszym CP. Dłużej wybieram drużynę niż potem walczę. Dobre by np. było jakby można wybrać tylko 3 pokemony, np., bo i tak więcej nie użyję w jednym podejściu, a ile czasu by to skróciło przy wyborze ekipy Uśmiech.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...five=Golem]
  Odpowiedz
#7

Ja mam 3 teamy łączne używam 12 pokemonów, w ulubionych mam do 500CP x6 i 1000CP x 6 i z nich korzystam przy podbijaniu prestiżu , oczywiście zdarzy się ktoś kto się wyłamie i wsadzi pokeona z dziwnym CP do gymu ale w Warszawie 80% gymów to CP 2100+ i ew ktoś 10% daje coś w stylu 1000CP by lepiej szlo podbijanie (przypominam że do podbijania prestiżu o 1tyś potrzebna jest 1 walka). Do przejmowania gymów korzystam z top CP i roszad dokonuje podczas walki.
Natomiast sugestie aplikacji są dla mnie zupełnie nietrafione
  Odpowiedz
#8

Stworzenie sobie konfiguracji 3 setow do walki ktore by sie automatycznie zaczytywaly gdyby byly dostepne Pokemony tez nie bylby zlym rozwiazaniem. Wchodzisz. Komputer podpowiada, a Ty wybierasz sobie ekipe 1, 2, 3 Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

  Odpowiedz
#9

Ja nigdy nie ufałem automatycznemu doborowi, zawsze ustawiałem najsilniejszą ekipę pod względem CP/IV oraz ogółu ruchów pod ogólne ataki Uśmiech

A to co siedzi i sie będzie bronić ... no cóż. Czy walka o zbicie 2-3 poków w GYMie i przejęcie go, zajmie 5 minut czy 10, i czy zuzyję 6 czy 12 albo 18 revivów/max potionów... to sprawa drugorzędna. Jak odbywam jedną walkę raz na tydzień o GYM/prestiż to jest bardzo dobrze. A jak wpadnie więcej niż 10 monetek na tydzień ... to jest jeszcze lepiej.

Żółci pozdrawiają ;p
  Odpowiedz
#10

No ja tam podbijamy gymy i podbijam poziom gymy mojej drużyny sugerowanymi pokemonami przez grę bo i tak nimi wygrywam. Ale u mnie jest o tyle fajnie że ludzie na okloliczne gymy wrzucają najwięcej vaporionów i mocno przereklamowanych dragonitów, rzadziej wrzucają cięższe do pokonania snorlaxy i rhydorny, a przecież tylko te 2 poki są w stanie utrudnić podbijanie gymów.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=10013&...five=Golem]
  Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości