• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobieranie pokemonów do waliki czyli jak to robi aaplikacja

Po dobiciu prawie do 30 levelu naszło mnie takie pytanie. Za każdym razem jak usiłuję wbić się na gym gra sugeruje mi 6 pokemonów do walki. Bardzo często są to dziwne zestawy nawet nie z największym CP. Pytanie brzmi: czym gra sugeruje się w dobieraniu tych 6 poków do walki? czy chodzi o największą skuteczność przeciwko tym są są akurat w gymie? Ja i tak stosuje własne strategie np poprzez pakowanie wo walki puków z mniejszym CP i w ogóle zatrzymywanie tych w większym w celu ustawiania ich w gymie  po wygranej walce albo podbiciu i pewnie wiele osób tak robi. Ale ostatnio mnie zaciekawiło czym kieruje się gra w takim a nie innym dobieraniu.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6760&n...ve=Jolteon]
  Odpowiedz

(02-23-2017, 11:00 )Deltatrek napisał(a): Po dobiciu prawie do 30 levelu naszło mnie takie pytanie. Za każdym razem jak usiłuję wbić się na gym gra sugeruje mi 6 pokemonów do walki. Bardzo często są to dziwne zestawy nawet nie z największym CP. Pytanie brzmi: czym gra sugeruje się w dobieraniu tych 6 poków do walki? czy chodzi o największą skuteczność przeciwko tym są są akurat w gymie? Ja i tak stosuje własne strategie np poprzez pakowanie wo walki puków z mniejszym CP i w ogóle zatrzymywanie tych w większym w celu ustawiania ich w gymie  po wygranej walce albo podbiciu i pewnie wiele osób tak robi. Ale ostatnio mnie zaciekawiło czym kieruje się gra w takim a nie innym dobieraniu.

Trochę już minęło od mojej ostatniej walki w gymie, ale zdaje się wtedy apka układała w kolejności: Poksy z gwiazdką (ulubone) z dużym CP ->  Poksy z gwiazdką z mniejszym CP -> Poksy bez gwiazdki z dużym CP -> Poksy bez gwiazdki z małym CP Uśmiech
[Obrazek: f9dyd0.png]
  Odpowiedz

@Pacyfista

Na pewno czasem dokłada też jednego lub dwa pokemony, które mają kontrujący typ.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...five=Golem]
  Odpowiedz

(02-23-2017, 13:21 )zzzdjziom napisał(a): @Pacyfista

Na pewno czasem dokłada też jednego lub dwa pokemony, które mają kontrujący typ.

A to przepraszam, w ulubionych zawsze trzymam kontry każdego typu. Może dlatego nie zauważyłem Język
[Obrazek: f9dyd0.png]
  Odpowiedz

Troche z dupy ten system. Szybkie filtrowanie by sie przydalo Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

@Pacyfista

Nie przepraszaj, bo nic się nie stało Język.

Zdecydowanie przydałoby się jakieś filtrowanie. Najgorsze chyba jest to jak chcemy znaleźć te pokemony z o połowę mniejszym CP. Dłużej wybieram drużynę niż potem walczę. Dobre by np. było jakby można wybrać tylko 3 pokemony, np., bo i tak więcej nie użyję w jednym podejściu, a ile czasu by to skróciło przy wyborze ekipy Uśmiech.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...five=Golem]
  Odpowiedz

Ja mam 3 teamy łączne używam 12 pokemonów, w ulubionych mam do 500CP x6 i 1000CP x 6 i z nich korzystam przy podbijaniu prestiżu , oczywiście zdarzy się ktoś kto się wyłamie i wsadzi pokeona z dziwnym CP do gymu ale w Warszawie 80% gymów to CP 2100+ i ew ktoś 10% daje coś w stylu 1000CP by lepiej szlo podbijanie (przypominam że do podbijania prestiżu o 1tyś potrzebna jest 1 walka). Do przejmowania gymów korzystam z top CP i roszad dokonuje podczas walki.
Natomiast sugestie aplikacji są dla mnie zupełnie nietrafione
  Odpowiedz

Stworzenie sobie konfiguracji 3 setow do walki ktore by sie automatycznie zaczytywaly gdyby byly dostepne Pokemony tez nie bylby zlym rozwiazaniem. Wchodzisz. Komputer podpowiada, a Ty wybierasz sobie ekipe 1, 2, 3 Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Ja nigdy nie ufałem automatycznemu doborowi, zawsze ustawiałem najsilniejszą ekipę pod względem CP/IV oraz ogółu ruchów pod ogólne ataki Uśmiech

A to co siedzi i sie będzie bronić ... no cóż. Czy walka o zbicie 2-3 poków w GYMie i przejęcie go, zajmie 5 minut czy 10, i czy zuzyję 6 czy 12 albo 18 revivów/max potionów... to sprawa drugorzędna. Jak odbywam jedną walkę raz na tydzień o GYM/prestiż to jest bardzo dobrze. A jak wpadnie więcej niż 10 monetek na tydzień ... to jest jeszcze lepiej.

Żółci pozdrawiają ;p
  Odpowiedz

No ja tam podbijamy gymy i podbijam poziom gymy mojej drużyny sugerowanymi pokemonami przez grę bo i tak nimi wygrywam. Ale u mnie jest o tyle fajnie że ludzie na okloliczne gymy wrzucają najwięcej vaporionów i mocno przereklamowanych dragonitów, rzadziej wrzucają cięższe do pokonania snorlaxy i rhydorny, a przecież tylko te 2 poki są w stanie utrudnić podbijanie gymów.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=10013&...five=Golem]
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości