• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co i ewolucja. Dobre IV

Znalazłem squirtla z IV 14/14/14 więc moim zDaniem jest mega. Ale posiada tylko 108 cp. Pasek do ulepszenia jest prawie pusty. Co teraz zrobić, wzmocnić mu cp do max i ewulowac . Następnie wzmocnić wartoitle cp i dam ci na blastoisa? Zestaw IV zostaje więc blastois mógłby wymiatac przy dobrych atakach. Co sądzicie?
  Odpowiedz

Power up Squirtla, bądź Wartotla jest bez sensowne, bo może sie okazać, że dostaniesz Blastoisa ze słabymi atakami i będzie beużyteczny.
Ogólnie musisz zapamiętać, że trenuje się pokemony, które osiągnęły maksymalną formę. Więc w Twoim przypadku zrób ze squirtla Blastoisa, jeżeli będą dobre ataki, trenuj go.
Ale ogólnie nie ma co się napalać, bo blastois nie jest jakimś wybitnie silnym pokemonem, czy to do atakowania czy do obrony gymów.
  Odpowiedz

Ulepszasz zawsze wersje finalna tak jak napisał kolega wyżej.

Co do samej evolucji - szkoda pyłu na ulepszanie tak niskiego CP, nie jest to jakiś potężny pokemon a pył jaki bys w niego wpakował z powodzeniem możesz wykorzystać na ulepszenie 2 pokemonów którymi coś będziesz w stanie działać.
  Odpowiedz

Nie rozumiem ludzi którzy uważają, że nie warto ulepszać pokemonów z niskim CP. Koszt 20 pierwszych ulepszeń u Pokenona na 1 levelu to w sumie 12000 pyłu i 20 cukierków. Kosz ostatnich czterech ulepszeń to 10000 pyłu i 15 cukierków ZA KAŻDE. Podsumowując - kosz ulepszenia Pokemonów na niskich levelach to nic w porównaniu z tym co czeka cię później. Jeśli myślisz o wbiciu kiedyś max levelu, to gdy Pokemon ma dobre IVs i moveset, jak najbardziej warto go ulepszać, bez względu na CP.

Co do Blastoisa - najpierw zrób ewolucję i zobacz czy masz dobry moveset. U Blastoisa akurat o to bardzo ciężko, bo u niego jedyny słuszny moveset to Water Gun/Hydro Pump, a masz tylko 16% że akurat na taki trafisz. (sam mam 5 Blastoisów i żadnego z takim movesetem)

Przy okazji - jeśli masz Pokemona z bardzo dobrym IVs (perfect albo prawie), ale skopany moveset, lepiej go nie usuwać, bo nie wiadomo jakie zmiany wprowadzi w przyszłości Niantic. Już jedno przetasowanie w movesetach robili (gdzie te co były słabe - jak np. z początku Hydropompa - zmienili na bardzo dobre), a kto wie czy nie wprowadzą kiedyś nauki własnych ataków. (odpowiednik TM'ów z innych gier Pokemon)
War, war never changes..."

[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=1856&n...ve=Machamp]
  Odpowiedz

Musisz wrzucić tego Squirtle'a w kalkulator. Zobacz jak będzie wyglądał po przemianie w Blastoise'a. Ile pyły będziesz musiał wrzucić i czy jesteś w stanie to zaakceptować. Ewolucję zawsze możesz zrobić. kulki są do odrobienie. Ja bym najpierw zrobił ewolucje i zobaczył jakie ataki dostanie Blastoise. To jednak nienajlepszy Pokemon. Jeśli nie wejdzie Hydro Pump to raczej się nie przyda. Szkoda pyłu w coś co nie będzie używane.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6246&n...=Charizard]
  Odpowiedz

Ja bym go olała. Cuksy squirtlowe za ciężko się u nie zbiera, żeby w takiego inwestować, 125 na ewolucję i prawie drugie tyle do wzmocnienia. Nie wiem, który masz level, ale spokojnie zdążysz wykluć pewnie jeszcze niejednego mocniejszego squirtla, a parę % różnicy w IV to nic. W evencie można było starterów trochę nałapać, więc i cuksy wpadały, teraz (u mnie) jest lipa, więc jak za jakiś czas trafisz coś mocniejszego i z dobrym IV to będziesz sobie pluł w brodę. Stardustu też szkoda.
  Odpowiedz

To ja się podepne tutaj,
Mam:
Dratini - 556CP, 62HP, Dragon Breath 6 + Wrap 25
Dragonair - 579CP, 61HP, Dragon Breath 6 + Dragon Pulse 65
Nazbierałem już 100 cukierków. Czy evoluować Dragonaira, czy dozbierać 25 cukierków i evoluować dratiniego a później z niego Dragonite?
Który Draonite będzie lepszy?
  Odpowiedz

Ataki i tak się zmienią po evolucji więc proste - dratini da Ci większe CP dragonite.
  Odpowiedz

@Tomek232

Najlepiej jakbyś podał IV tego Dratiniego. Dragonair się nie opłaca kompletnie ewoluować, bo ma za niski poziom.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...five=Golem]
  Odpowiedz

Teoretycznie z Dratini CP 556 powinieneś otrzymać Dragonair CP 1046-1122, a następnie Dragonite CP 2434-2578. Natomiast z Dragonair CP 579 otrzymasz Dragonite CP 1305-1368, więc wniosek nasuwa się sam, którego z tych dwóch Pokemonów powinieneś brać pod uwagę. Pytanie tylko, jak twoja Dratini jest oceniana przez trenera i czy rzeczywiście warto w nią inwestować, bo być może trafisz jeszcze lepszy okaz. Choć kiepska ocena trenera (czy nawet dokładnie poznane parametry, w tym IV), nie zawsze oznacza słabego Pokemona, który do niczego się nie nadaje.

Dla przykładu mam Dragonite CP 2206, której ocena ogólna jest niedostateczna (0-48,9%) z ATK ocenianym na bardzo dobrze (15). Akurat w przypadku tego Pokemona pokusiłem się o sprawdzenie dokładnych parametrów, więc wiem, że ma 42% 15/0/4. Mimo słabej oceny i braku umiejętności obronnych (DEF=0), uwielbiam nią walczyć, bo dobrze sobie radzi, co zapewne zawdzięcza zestawowi ataków ocenianymi w ofensywie na 100%.
  Odpowiedz