• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewolucja a CP

Witajcie,

Nurtuje mnie pewne pytanie odnośnie ewolucji Pokemonów. Czy CP otrzymane po ewolucji wynika w jakimś stopniu z CP przed ewolucją? Aby lepiej wyjaśnić o co dokładnie mi chodzi, posłużę się przykładem. Mam 22 lvl i załóżmy, że dwóch Pidgey'ów CP 200 i 350. Ewoluuję obu do Pidgeotto. Domyślam się jedynie, że Pidgeotto nie będzie miał mniej CP niż bazowy poke. Natomiast, czy może zdarzyć się tak, że Pidgey z CP 200 ewoluuje np. na Pidgeotto CP 700, a Pidgey CP 350 np. na Pidgeotto CP 600?

Sytuacja jest czysto hipotetyczna i mogłem się posłużyć każdym innym pokemonem. Zastanawiam się jednak, czy pokemaon ze słabym CP w pierwszej formie, a wysokim IV ma szansę ewoluować w poke o wysokim CP. Nawet jeśli ten Pidgey IV 100% stanie się Pidgeotem z ciekawym move setem, ale marnym CP szkoda będzie stardust'a do jego power up'u. Z drugiej strony, czy warto trzymać pokemona o wysokim IV, ale niskim CP.

Będę wdzięczny za sugestie od bardziej doświadczonych trenerów Oczko
  Odpowiedz

IMO zdecydowanie nie, od 30 do 40 lvla jest taka przepaść expa który trzeba zdobyć, że jest duże prawdopodobieństwo złapania dobrych poków na wyższym lvlu z dobrym IV.
Z drugiej strony zobacz sobie na evolverze ile stardustu będziesz potrzebował na power up do 40 i Ci się odechce powerupowania poksów z wysokim IV a niskim CP
[Obrazek: PGPLF.php?PN=Weekend&LV=27&SD=2016-07-19...1130059080]
  Odpowiedz

Z drugiej strony przy ewolucji dostaje się więcej XP, a tak można szybciej sobie poziom nabić.. Za łapanie od 100.. a od ewolucji 500 (te co się ma). Dlatego ja nie gardzę pidgeyami i weedlami.. chociaż ich najwięcej ucieka..
[Obrazek: Toruń&country=pl.png&favoritepokemon=Mew...e=Vaporeon]
  Odpowiedz

(09-07-2016, 13:15 )Uro napisał(a): Witajcie,

Nurtuje mnie pewne pytanie odnośnie ewolucji Pokemonów. Czy CP otrzymane po ewolucji wynika w jakimś stopniu z CP przed ewolucją? Aby lepiej wyjaśnić o co dokładnie mi chodzi, posłużę się przykładem. Mam 22 lvl i załóżmy, że dwóch Pidgey'ów CP 200 i 350. Ewoluuję obu do Pidgeotto. Domyślam się jedynie, że Pidgeotto nie będzie miał mniej CP niż bazowy poke. Natomiast, czy może zdarzyć się tak, że Pidgey z CP 200 ewoluuje np. na Pidgeotto CP 700, a Pidgey CP 350 np. na Pidgeotto CP 600?

Każdy pokemon ma określony mnożnik cp przy ewolucji. http://imgur.com/gallery/CWMyC
Jest on też zależny od IV, ale różnice nie są tak duże jak piszesz. Przykładowo Pidgey CP200 IV 100% Po ewolucji da nam pidgeotto cp400 a Pidgey cp200 iv 30% da pidgeotto cp380

O tym jakiego pokemona warto ewoluować musisz zdecydować sam, czy zależy Ci na perfekcyjnych pokach, czy nie jest to dla Ciebie aż tak istotne.

Ja do ewolucji wybieram poki IV 80%+ z cp przynajmniej w 70% zamykającym "Łuk cp"
Należy pamiętać, że istotniejszy od IV jest moveset.
  Odpowiedz

Dzięki. To wiele wyjaśnia. W linku, który podałeś, podany jest średni mnożnik. Czy wartość mnożnika zależna jest od IV?

@hequfe, napisałeś:
"Ja do ewolucji wybieram poki IV 80%+ z cp przynajmniej w 70% zamykającym "Łuk cp"

Tutaj też 70% jest mocno względne, bo bezpośrednio zależne od poziomu trenera. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
  Odpowiedz

(09-07-2016, 16:46 )Uro napisał(a): Dzięki. To wiele wyjaśnia. W linku, który podałeś, podany jest średni mnożnik. Czy wartość mnożnika zależna jest od IV?
Jesto to chyba średni mnożnik np vaporeon ma od 2,63 do 2,73 Zależnie od IV
(09-07-2016, 16:46 )Uro napisał(a): Tutaj też 70% jest mocno względne, bo bezpośrednio zależne od poziomu trenera. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Właśnie od to chodzi, inne poki wybierałem kiedyś a inne wybiweram na obecnym lvlu.
Kiedyś eevee 500 była dla mnie idealna do evolucji a teraz nie ewoluuje eevee poniżej 700cp.
  Odpowiedz

Im masz wyższy lvl, tym mocniej oczywiście możesz ulepszyć swoje poki. Jak półkole jest pełne, to CP jest na maxa, dlatego w miarę wbijania kolejnych leveli półkole nad nieulepszanym poksem się zmniejsza. Dlatego 70 % będzie przyjmować na różnych levelach różne wartości CP. Faktem jest też to, że jak masz 2 poksy tego samego gatunku np. 2 pidgeye różniące się tlk troszeczkę CP, to pidgey o niższym CP może mieć bardziej wypełnione kółko od drugiego, ze względu na różnice w IV i atakach. Wtedy pidgey o mniej wypełnionym kółku jest lepszy, bo jak ma wyższe max CP na danym levelu to ma też lepsze ruchy.
  Odpowiedz