• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skanery Pokemon

(11-06-2016, 11:33 )kedu napisał(a): Fajnie by bylo tworca wydal choc mape gdzie sa gym w czasie rzeczywistym updatowane - to nie powinno byc tajne. Nie wspominajac o glupiej mapie pokestopow - przeciez to nie tajne Język
Plus na przyklad zarzadzanie ze strony www pokemonami - evolucje masowe a nie pol godziny robie 40 ewolucji Smutny bo musze ogladac animacje.... duzo utrudnien w takiej fajnej grze Smutny

Masz tu głupią mapę pokestopów :Uśmiech Gymy też są zaznaczone ale nie w czasie rzeczywistym. Przynajmniej wiadomo gdzie są.

https://mapa.pokegym.pl/
  Odpowiedz

Wydaje mi sie ze chce sie na latwizne.
Zalozenie bylo by zwiedzac okolice.
Wiec Pokestopow i Gymow najlepiej szukac z buta Oczko I tak sa widoczne na telefonie z 300-400 metrow i juz wiadomo czy warto sie tam przejsc.

A gdyby masowe ewolucje na Lucky Eggu szlo robic to bym uzbieral 150 i bym ewolulowal. A chyba nie o to chodzi ?
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

(11-06-2016, 12:47 )WieRtaR napisał(a): Zalozenie bylo by zwiedzac okolice.
Wiec Pokestopow i Gymow najlepiej szukac z buta Oczko I tak sa widoczne na telefonie z 300-400 metrow i juz wiadomo czy warto sie tam przejsc.

Chyba w mieście. Na wsi przypada jeden pokéstop na 100 kilometrów kwadratowych. Powodzenia w szukaniu z buta ! Uśmiech
  Odpowiedz

Masowa evolucja to by był sptrzał w kolano, nie kupowali by coinów na jajka i podczas jajka byś ich zrobił 200...troche za szubko.
Z takich rzeczy to masowy transfer by sie przydał.

Jeden pokastop na 100km2 ? chyba w zerach sie troche pomyliłeś Język
  Odpowiedz

(11-06-2016, 13:39 )mastacz napisał(a): Jeden pokastop na 100km2 ? chyba w zerach sie troche pomyliłeś Język

Nie pomyliłem się w zerach ;-)

Zapraszam w moje okolice - powodzenia w szukaniu pokéstopów z buta Uśmiech

[Obrazek: pokestopy.jpg]
  Odpowiedz

Gdzie znajdują się PokeStopy i czy w danym momencie są odpalone lury, nigdy mnie nie interesowało. Z tym, że ja mieszkam w dużym mieście, więc do zaplanowania trasy łowów tych informacji po prostu nie potrzebuję. Zwłaszcza, że zwykle poruszam się tymi samymi, utartymi szlakami, więc wiem którędy iść, by zaliczyć jak najwięcej PokeStopów. Rozumiem jednak, że są gracze, dla których dane o umiejscowieniu PokeStopów są na wagę złota i nigdy nie byliby w stanie wszystkich ich ogarnąć gdyby nie mapy.

Co innego z arenami. Zawsze brakowało mi w FPM informacji o tym, do której drużyny należy dana arena. To była cenna wiadomość, która miała wpływ na planowanie przeze mnie trasy polowań. Poza tym dawała pojęcie, co dzieje się z areną, w której mam swoje Pokemony i czy czasem nie warto byłoby podejść i jej podbić w górę. Dlatego - dopóki można było - korzystałem z doskonałej PGM (z wyłączonymi dodatkowymi informacjami typu jakie dokładnie Pokemony obstawiają arenę i kto je tam umieścił). Zresztą uważam, że PGM ogólnie była lepsza i to nie dlatego, że jej ostatnia wersja podawała bardzo dokładne (jak dla mnie, zbyt dokładne - psujące zabawę) dane dotyczące Pokemonów.

Co do założenia, że gra polega na zwiedzaniu okolicy to akurat mapy w tym nie przeszkadzały. Jeżeli ktoś grał uczciwie (bez emulatorów, botów i innych "usprawnień"), założenie to było zachowane. Dzięki mapie wiedziałem po prostu dokąd iść i po pierwsze czy warto (czy zdążę), by dopaść interesującego mnie Pokemona. Zawsze jednak marszruta odbywała się z buta, a nie dzięki syfom typu Fake GPS. Gdy na początku działał system namierzania oparty na łapkach, korzystałem z niego. Potem Niantic stwierdził, że ten dobrze działający system jest jednak zły. O ile pamięć mnie nie myli, argumentem było zbytnie obciążenie systemu, z czym można było się zgodzić, ale tylko na początku, gdy było mało serwerów. Nie mając żadnego innego narzędzia, nie ma co się dziwić, że gracze sięgnęli po zastępcze środki, jak właśnie FPM, czy PGM. Z czasem Niantic lepiej uszczelnił grę, ale funkcjonalnego systemu jak nie było, tak nie ma.
  Odpowiedz

Z tym zwiedzaniem okolicy to największa bzdura chyba, w miastach wielu graczy wychodzi z domu tylko po to by siedzieć na lurach. Gdyby gra promowała aktywną grę to byłyby nagrody za walki w gym, a nie siedzenie na nich, gdzie by wbić się na arenę to nawet walczyć nie trzeba, a by odebrać bonus to z domu nie trzeba się ruszać.
  Odpowiedz

Wiecie kiedy uzywalem FPM ? Gdy byle pracy i ciekawilo mnie co pod domem, albo co w Parku Chorzowskim, jak Krakow pod Wawelem. Czysta ciekawosc. Ale nie ukrywam sprawdzalem funkcjonowanie.

Kwestia GYMow i Pokestopow w ciagu dalszym mnie nie przekonuje. W okolicy swojej znam wszystkie pkt, ale jak jade gdzies to poruszam sie na wyczucie. Gymy tez odbijam jak moge, nie sprawdzam czy moge sie dostawic. W kazdym badz razie nawet jak nie moge to przynajmniej pare metrow dla Buddy i jajek zrobilem Duży uśmiech
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Co do map to jestem jak najbardziej za. Z opcji lapania pok ja robiłem tak, siedząc w domu patrzyęm czy wyskakuje cos ciekawego,. Wtedy szedłem po takiego pokemona ale przy okazji zbierałem wszystko co się dało. Dodam że takie granie znudziło mi sie po tygodniu i juz malo jaki pok zmuszał do wyjścia Język
Opcja pokazania gdzie sa pokastopy - z racji ze w okolicy nie mam za wiele stopów ( a jestem z Warszawy) nie mam mozliwości zbierania stopów. Dla tego wyszukałem z pomocą mapy typowe farmy i tam jeździłem. Tak więc mapa pomogła i to znacznie.
Opcja GYM - podobnie jak wyzej. Wyznaczałem sobie trase wiedzać gdzie one są. Dodatkowo jak jechałem gdzieś poza swoje okoloce również patrzyłem gdzie tu warto iśc.

Tak więc mapa gymów jest b pomocna i nie wpływa znacznie na gre - jedynie ją upraszcza ale nie zdradza wielkich tajemnic.

Moim zdaniem największym oszustwem z wykorzystaniem map było korzystanie z nich na telefonach podczas codziennego przemieszczania się po mieście i wyłapywanie pokemonów. Ale każdy robił i korzystał jak chciał.
  Odpowiedz

PokeMap 1.4.1 znów działa :-)

Aplikacja daje nam możliwość sprawdzenia statystyk pokemonów oraz gymu.

[Obrazek: 690bf35a9a053cbegen.png]
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości