• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skanery Pokemon

@Kasper
Żeby była jasność. Pisząc o mapie skanującej określony obszar, kawałek po kawałku, miałem na myśli mapę, która dokładnie pokazuje m.in. miejsca spawnów i Pokemony. Na pewno nie myślałem o FastPokeMap, która według mnie za wiele nie potrafi (nie odnajduje wszystkich Pokemonów) i pozostawia wiele do życzenia (opcja NEARBY).

@Sirion
Widzę, że dałeś linka do mapy, którą miałem na myśli, z tym że w wersji online bez dostępu do niektórych opcji, które oferuje wersja na PC.
  Odpowiedz

Jakie to opcje które oferuje wersja PC ?
  Odpowiedz

Źle się wyraziłem. Może nie tyle chodzi o inne opcje, co zasadę działania.

W wersji komputerowej, w momencie logowania się, ustawiasz marker skanera w konkretnym punkcie (na podstawie współrzędnych gps lub adresu) oraz podajesz wielkość obszaru skanowania. Zwykle ustawiam 3, czyli obszar o promieniu około 300 metrów, co zapewnia w miarę świeże dane. Im większy obszar, tym przeskanowanie go zajmuje więcej czasu, a co za tym idzie wyświetlenie pozycji Pokemona może skutkować tym, iż będziemy mieli za mało czasu, by go złapać. Wyznaczony obszar skanowany jest fragmentami. Obszar wielkości 3 składa się z 19 fragmentów, z których każdy skanowany jest przez około 10 sekund nim zostanie wyświetlony wynik. Jeżeli chcesz skanować inny obszar, przestawiasz marker w inne miejsce.

Wadą jest to, że aby skorzystać z aplikacji trzeba się do niej zalogować korzystając z konta PTC, co po pewnym czasie może skutkować otrzymaniem bana. Dlatego na potrzeby mapy trzeba założyć dodatkowe konto, którego nie należy używać do grania. Trzeba też wygenerować Google Maps Key.

Przyznaję, że wersja uruchomiona dla Kędzierzyna-Koźle jest wygodna, bo nie trzeba się nigdzie logować, a otrzymuje się rzeczywiste, poprawne dane i to od razu z całego miasta. Akurat ja, polując w terenie nie potrzebuje informacji o Pokemonie, który pojawił się w miejscu będącym poza moim zasięgiem (dotarcia pieszo na czas), ale skoczkom z pewnościom takie dane są przydatne.
  Odpowiedz

Opóźnienie dla Kędzierzyna to około 10-15 sekund, ponieważ przewiduje gdzie jest pokemon i tylko tam następuje skan (można to zobaczyć na "Scanned Locations"), co sprawia, że skanowanie całego miasta generuje taki ruch jak pojedyncza wersja PC skanująca tylko wokół użytkownika. Gdyby skanować to miasto standardowo czyli tak jak mówisz działa wersja na PC, wtedy skanując obszar o takim rozmiarze trwałoby to bardzo długo i zamęczyło serwery Niantic niemiłosiernie.

Co do tego, że nie potrzebujesz informacji o pokemonie, który znajduje się za daleko to jest możliwe na podstawie tej mapki z Kędzierzyna otrzymać dawne działające "stópki" biorąc właśnie pod uwagę położenie gracza. Takie przeglądarkowe Nearby.
http://image.prntscr.com/image/96f999be6...8a7511.png

Wystarczy, że w każdym mieście znalazłaby się 1 osoba, która by coś takiego zrobiła i można by pokryć skanerem całą polske łącząc wszystkie skanery w 1 duży ;P
  Odpowiedz

(09-01-2016, 11:09 )Sirion napisał(a):
(08-31-2016, 18:02 )DerVuSSH napisał(a): Niestety sprawnej mapy pokazującej całe miasto w real-time dawno nie widziałem.
https://nythir.com
Skoro dla Kędzierzyna-Koźla jest mapka miasta, to nic nie stoi na przeszkodzie aby była dla innych miast.

a gdzie na tej mapce jest skan??
  Odpowiedz

Nie ma tam przycisku "skanuj". Skan całego miasta wykonuje się automatycznie na żywo w tle. Możliwość ręcznego skanowania jest wyłączona, aby uniemożliwić skanowanie innych części polski. Nie jest to mapka do ogólnego użytku, a jedynie dla mieszkańców Kędzierzyna, a podałem ją jako przykład, że każde miasto może sobie taką zrobić.
  Odpowiedz

A szkoda, bo w KK bywam sporadycznie. Smutny
  Odpowiedz

@Sirion

a jak taką mapkę zrobić dla miasta? bo widzę że i Opole albo jego część też ma
  Odpowiedz

Jeśli mówisz o tych Pokestopach widocznych w Opolu to to tylko pozostałości po skanowaniu tam.
Co do tego jak zrobić mapke, to ten kto powinien wiedzieć, ten zapewne wie Oczko
  Odpowiedz

(08-31-2016, 10:42 )KermitZaba napisał(a): https://fastpokemap.se/ bez logowania

potwierdzam, na Ślimaku dziś biegali za Lickitungiem w tym ja też hehe Duży uśmiech

mapka pokazuje też czas ile jeszcze będzie tam Poks, więc wiadomo czy trzeba biec czy można spacerkiem Oczko
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości