• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking pokemonów do obrony gymów

Czy może mi ktoś powiedzieć na ile ten ranking jest wiarygodny? https://pokeassistant.com/main/defenders?locale=en
Bo nie chce mi się wierzyć, że Chansey jest lepsza do obrony gymów niż np. Snorlax

Jeszcze pytanko: da się jednoznacznie stwierdzić który pokemon jest lepszy/gorszy do ataku/obrony po statystykach i ruchach?
  Odpowiedz

Dość słaby ten ranking jeśli tu faktycznie Chansey jest na szczycie to ja nie wiem kto to układał. Najlepsze pokemony do gymów to: Snorlax, Vaporeon, Dragonatie, Gyardos, Lapras itd
  Odpowiedz

Probowal ktorys z Was ubic Chansy na Gymie ? On ma w cholere zycia i naprawde ubicie tego Pokemona irytuje.
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Rankingów tyle co autorów. Ranking wygląda na układany z szczególną uwagą na HP i ilość słabości. Ale już po pierwszych 2 pozycjach mi się nie podoba... Jak Chansey może być wyżej od Snorlaxa... na 3 razy mniej defa i tylko o 40% więcej hp Język We Wrocławiu na przykład dobrze sprawdzają się Laprasy do obrony, bo na początku łatwo tutaj o Dragonite było.

Przykładowe stronki które również poruszają ten temat:
https://pokemongo.gamepress.gg/gym-defenders-tier-list
https://imgur.com/a/tnxxq#wwsCp7f
Koala to nie miś!
  Odpowiedz

Ranking jest słaby. Owszem ilość HP Chansey irytuje ale Chansey jest po prostu pochłaniaczem czasu bardziej niż faktycznym obrońca. Ilość CP Chansey sprawia że i tak zwykle jako pierwsza wylatuje z gyma więc jej użycie nie daje żadnych realnych korzyści. Z moich obserwacji najlepsze są Snorlax, Lapras, Gyarados, Dragonite (w tej kolejności) ze względu na ilość hp ale też i realne możliwości ofensywne.
There is no shelter from the storm.

[Obrazek: 16h53bd.jpg]
  Odpowiedz

Jeśli chodzi o potworki defensywne ostatnio widziałem ostatnią ewolucję oddisha i miał sporo cp (coś koło 1,7k).
Sprawił mi więcej kłopotów niż się spodziewałem Oczko vaporeonki mi zjadał bez litości Duży uśmiech
  Odpowiedz

Chansey chyba jest tam nie bez powodu. Wezmy pod uwage tego pokemona po Power Upach.

Mam dwie wyklute z jajka, dla przykładu podam "mocniejszą" z IV 82-100% i +15 na staminie. Przy 372 cp ma ona 315 hp. Pomyślcie co taka Chansey 600-1000CP na gymie wyprawia. Dla porównania mój Vaporeon 1800CP ma 173hp.
Nie jest prostą rzeczą ją wbić na ładne CP, ale zgodzę się z tym, że jest najlepszym pokiem do obrony gymów. Jest lepszym tankiem niż Snorlax, no ale w porównaniu Chansey 300CP kontra Snorlax np. 2kCP na pewno przegra z nim.
  Odpowiedz

(08-28-2016, 15:46 )Nevien napisał(a): Chansey chyba jest tam nie bez powodu. Wezmy pod uwage tego pokemona po Power Upach.

Mam dwie wyklute z jajka, dla przykładu podam "mocniejszą" z IV 82-100% i +15 na staminie. Przy 372 cp ma ona 315 hp. Pomyślcie co taka Chansey 600-1000CP na gymie wyprawia. Dla porównania mój Vaporeon 1800CP ma 173hp.
Nie jest prostą rzeczą ją wbić na ładne CP, ale zgodzę się z tym, że jest najlepszym pokiem do obrony gymów. Jest lepszym tankiem niż Snorlax, no ale w porównaniu Chansey 300CP kontra Snorlax np. 2kCP na pewno przegra z nim.

Dziś walczyłem z Chansey 360 CP i był śmiech na sali po prostu. Nawet 600 CP by jej nie pomogło. Więc nie masz tu racji. Dodatkowo na 40 lvlu Chansey może mieć max 675 CP. W tym czasie max Snorlax może mieć 3113 CP. Więc nie.. Chansey nigdy nie jest dobrym wyborem na def gyma. Po prostu nie. Co z tego że ma 500 hp jak byle Raticate można ją zdjąć a ze względu na małe CP będzie pierwsza do odpadnięcia z gyma więc nawet jako przeszkadzajka długo nie pożyje.

Edit: przemyślałem to. Jeżeli jesteś żółty nie wrzucaj Chansey na gyma - nie rób wstydu. Jak jesteś niebieski lub czerwony - jak najbardziej! Wrzucaj! Przeciwnicy się ucieszą na szybkie bicie Uśmiech

Odpowiedz

(08-28-2016, 20:08 )DerVuSSH napisał(a):
(08-28-2016, 15:46 )Nevien napisał(a): Chansey chyba jest tam nie bez powodu. Wezmy pod uwage tego pokemona po Power Upach.

Edit: przemyślałem to. Jeżeli jesteś żółty nie wrzucaj Chansey na gyma - nie rób wstydu. Jak jesteś niebieski lub czerwony - jak najbardziej! Wrzucaj! Przeciwnicy się ucieszą na szybkie bicie Uśmiech

Mow co chcesz ale bicie napewno nie bedzie szybkie... A juz sie zastanawiam jak wypadnie przy drugiej generacji Bilessy czyli ewolucja Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

WieRtaR napisał(a):Mow co chcesz ale bicie napewno nie bedzie szybkie... A juz sie zastanawiam jak wypadnie przy drugiej generacji Bilessy czyli ewolucja Oczko

Będzie bo - co najważniejsze w moim poście - ze względu na niskie CP Chansey zejdzie pierwsza z gyma. Ale fajnie że przytoczyłeś wiele rzeczowych argumentów. "Mów co chcesz ale Twój post to nic nie wnoszący do tematu spam". A ewolucja to Blissey.

Odpowiedz