• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siła pokemona

Witam Wszystkich ;Oczko
Chciałbym zapytać was jak dobrze czytać ataki pokemonów które znajdują się jak się wejdzie na pokemona każdy ma inne staty inne ataki i inna liczbę punktów za zwykły atak i ten silny za załadowanie paska mocy. Ale jak jest ten sam pokemon i ma rożne ataki np dla przykładu mam
Squirtle oba nie wzmacniane i złapane z mapki jeden ma :

141 cp i ataki normalny Tackle 12 i aqua jet water 25 i 5 tych niebieskich pasków mocy

drugi 295 cp ale ataki bubble : 25 i water pulse 35 ale 4 krski większe czyli dłużej się lądują z tego co mi się wydaje.

Wiec jak na to patrzeć czy tak jak myślę ze im większa liczba tym silniejszy ? i co oznaczają te niebieskie paski ze jak długo się ładuje silny atak po prostu? co by wychodziło ze najlepszy będzie dużo punktów ataków i mały pasek by szybko się ładowały czy jak to czytać proszę o odpowiedzi zdjęcia waszych pokemonów i sorry za opis trochę namieszane pewnie ale mam nadzieje ze choć trochę zrozumiałe.
Pozdrawiam.
  Odpowiedz

Ilość CP nie jest wykładnikiem siły Pokemona. Zapoznaj się z poradnikiem, do którego odesłał Cię poprzednik, a już zdobędziesz na ten temat jakąś wiedzę. Bardzo ogólnie mówiąc, na siłę Pokemona składają się ukryte statystyki i w wielu przypadkach okazuje się, że Pokemon z mniejszym CP jest tym lepszym i w niego być może warto będzie inwestować. By poznać wartość Pokemona, możesz na początek skorzystać z oceny przez leadera teamu, do którego należysz. Jest ona bardzo ogólnikowa, ale już daje jakąś wiedzę na ten temat.

Oprócz ukrytych statystyk, każdy Pokemon posiada najlepszy dla siebie zestaw ataków ofensywnych i defensywnych. W przypadku Squirtla są to Bubble i Aqua Tail. Zarówno jeśli chodzi o atak, jak i obronę. Niestety to, że pierwsza (pośrednia) forma jakiegoś Pokemona ma rekomendowany dla siebie zestaw ataków, nie oznacza, iż ostateczna forma też tak będzie miała.

I tak można byłoby jeszcze długo pisać o czymś, co już zostało napisane w licznych tematach na forum. Poszukaj, poczytaj i przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz iść prostą drogą bez konieczności poznawania wszystkich tych statystyk (po prostu bawić się), czy drogą bardziej zawiłą wymagająca korzystania z różnego rodzaju pomocy, by osiągnąć doskonałość.
  Odpowiedz

Tutaj jest strona do sprawdzania jak silnego mamy pokemona w %:
https://pokeassistant.com/main/ivcalculator
[Obrazek: b_350_20_53A1F5_030077_FFFFFF_000000.png]
[Obrazek: b_350_20_5F61FE_08058B_FFFFFF_000000.png]

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości