• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem

Witam mam taki problem gdy wchodze w grę na Wifi to działa jako tako ale gdy już chcę wejść na danych komórkowych to wyskakuje mi "GPS signal not found" lub " Failed to detect location" no i oczywiście mapka jest albo cała zielona albo całą granatowa lub pół na pół (ale rzadko kiedy). Telefon to LG Sprit 4G. Proszę o pomoc
  Odpowiedz

Rozumiem, że masz włączoną lokalizacje w telefonie?
Nick: nrotki
Level: 16
Team: Mystic
  Odpowiedz

Zielona mapka świadczy o tym , że brak zasięgu GSM.
"GPS signal not found" o tym , że telefon nie może złapać minimum trzech satelit, aby określić pozycję.
Jeśli zdarzają się te dwie sytuacje na raz to znaczy , że musisz znajdować się daleko od nadajnika GSM oraz w jakimś zagłębieniu terenu lub miedzy blokami.
Na WiFi działa, bo wtedy usuwasz jeden z problemów ( brak zasięgu GSM )
Poszukałbym miejsca , gdzie jest dobry zasięg ( sygnał minimum dwie kreski a najlepiej więcej ) i jest otwarte niebo a w telefonie włączone wszystko co masz ( GPS, WiFi , Dane )
  Odpowiedz

(07-18-2016, 23:28 )JasnyGrom napisał(a): telefon nie może złapać minimum trzech satelit, aby określić pozycję.

Czterech.
  Odpowiedz

(07-18-2016, 23:11 )nrotki napisał(a): Rozumiem, że masz włączoną lokalizacje w telefonie?

Mam włączoną

(07-18-2016, 23:28 )JasnyGrom napisał(a): Zielona mapka świadczy o tym , że brak zasięgu GSM.
"GPS signal not found" o tym , że telefon nie może złapać minimum trzech satelit, aby określić pozycję.
Jeśli zdarzają się te dwie sytuacje na raz to znaczy , że musisz znajdować się daleko od nadajnika GSM oraz w jakimś zagłębieniu terenu lub miedzy blokami.
Na WiFi działa, bo wtedy usuwasz jeden z problemów ( brak zasięgu GSM )
Poszukałbym miejsca , gdzie jest dobry zasięg ( sygnał minimum dwie kreski a najlepiej więcej ) i jest otwarte niebo a w telefonie włączone wszystko co masz ( GPS, WiFi , Dane )

byłem na polach bo wiem że to może być problem miedzy blokami i też to samo było i wszystko włączone mam oczywiście
  Odpowiedz

Mam ten sam problem, na Wi-Fi śmiga a na LTE niebieska mapa. Wina internetu to nie jest bo mieszkam w Centrum Gdańska. Ktoś wie jak pomóc? Bo na razie się dowiedziałem z postów wyżej że w centrum gdańska nie łapie 4 satelit, dobre jajca...
  Odpowiedz

(07-18-2016, 23:30 )Wredna Helga napisał(a):
(07-18-2016, 23:28 )JasnyGrom napisał(a): telefon nie może złapać minimum trzech satelit, aby określić pozycję.

Czterech.

Do wyznaczenia naszej pozycji w poziomie (czyli długości i szerokości geograficznej) odbiornik GPS musi „widzieć” przynajmniej 3 satelity. Natomiast do wyznaczenia naszej pozycji w poziomie i pionie (czyli oprócz długości i szerokości geograficznej również wysokości nad poziomem morza ) odbiornik potrzebuje „widzieć”  4 satelity. Oczko

Może po prostu Jarecki72 jeśli idziesz na pole to poprawiasz widoczność satelit a pogarszasz zasięg GSM , nie masz wtedy też WiFi.
Czyli gra już widzi Twoją pozycję ale nie może wgrać mapy bo jest za słaby sygnał , bo parametry Twojego telefonu wskazują , że nie powinieneś mieć najmniejszego problemu z grą .
Ja bym sprawdził w innym miejscu , jak już nie ma gdzie to w pobliżu nadajnika .
Aha i jeszcze włączyłbym w telefonie roaming ( chyba , ze mieszkasz blisko granicy , wtedy nie)
  Odpowiedz

(07-19-2016, 11:20 )JasnyGrom napisał(a):
(07-18-2016, 23:30 )Wredna Helga napisał(a):

Czterech.

Do wyznaczenia naszej pozycji w poziomie (czyli długości i szerokości geograficznej) odbiornik GPS musi „widzieć” przynajmniej 3 satelity. Natomiast do wyznaczenia naszej pozycji w poziomie i pionie (czyli oprócz długości i szerokości geograficznej również wysokości nad poziomem morza ) odbiornik potrzebuje „widzieć”  4 satelity. Oczko

Może po prostu Jarecki72 jeśli idziesz na pole to poprawiasz widoczność satelit a pogarszasz zasięg GSM , nie masz wtedy też WiFi.
Czyli gra już widzi Twoją pozycję ale nie może wgrać mapy bo jest za słaby sygnał , bo parametry Twojego telefonu wskazują , że nie powinieneś mieć najmniejszego problemu z grą .
Ja bym sprawdził w innym miejscu , jak już nie ma gdzie to w pobliżu nadajnika .
Aha i jeszcze włączyłbym w telefonie roaming ( chyba , ze mieszkasz blisko granicy , wtedy nie)

OO sprawdze w innym miejscu dzięki Oczko
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości