• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobieranie pokemonów do waliki czyli jak to robi aaplikacja

Snorlaxy i Rhydorny utrudniają ? na pewno nie bardziej niż dragony czy vapy na takich samych CP Uśmiech

Ja tam nie mam czasu bawić się w ustawianie poków i jak robie atak to przeważnie zmienie 2-3 poki i to starczy.
Co do prestiżu to racja. System nie rozumie że to co innego niż atak i w tych wypadkach trzeba zmieniać przeważnie całą 6.

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem by było właśnie robienie drużyn jak to ktoś juz napisał, no i rozróżnienie ataku od treningu.
Sporo upraszcza wybieranie poków jako ulubione, tylko oczywiście ma to swoją wade... w ulubionych trzyma sie też inne poki, np do szybkiej zmiany przyjaciela, przygotowane do ewolucji itd więc może nowa zakładka ? np wybieranie do "ataku" i do "treningu"
WG mnie to by wystarczyło.
  Odpowiedz

a mozesz jakos po krotce wyjasnic, czym sie rozni dobor pokow do walki i do podbijania prestizu?
Po najnowszej akutalizacji widze jakis ruch w okolicznych Gymach, juz nie wszystkie sa na 10 lvl, co chwila jest jakis odbijany, wiec moze mloda bedzie chciala gdzies potrenowac. Wczesniej nawet nie bardzo bylo gdzie. Niebieski Gym na lvl 10 stal z ta sama obsada kilka miesiecy, a teraz widzialam, ze jest zolty na lvl 4...
  Odpowiedz

(02-24-2017, 08:37 )mastacz napisał(a): Snorlaxy i Rhydorny utrudniają ? na pewno nie bardziej niż dragony czy vapy na takich samych CP Uśmiech

Ja tam nie mam czasu bawić się w ustawianie poków i jak robie atak to przeważnie zmienie 2-3 poki i to starczy.
Co do prestiżu to racja. System nie rozumie że to co innego niż atak i w tych wypadkach trzeba zmieniać przeważnie całą 6.

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem by było właśnie robienie drużyn jak to ktoś juz napisał, no i rozróżnienie ataku od treningu.
Sporo upraszcza wybieranie poków jako ulubione, tylko oczywiście ma to swoją wade... w ulubionych trzyma sie też inne poki, np do szybkiej zmiany przyjaciela, przygotowane do ewolucji itd więc może nowa zakładka ? np wybieranie do "ataku" i do "treningu"
WG mnie to by wystarczyło.

Ja tam powiem teraz więcej rhydorn i snorlax z niższym cp niz vapki i smoki gorzej utrudniają. Dragonite to najbardziej przeceniany pokemon, pokonać go to żaden problem, walczyłem kilka razy z takim 3000+( nie pamiętam ile miał dokładnie) i na lajcie idzie z nim wygrać. Mam dragonite z najlepszymi obecnie już nie dostępnymi atakami i jest do walki żałosny, choć jego najlepszym atutem jest atak.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=10013&...five=Golem]
  Odpowiedz

(02-24-2017, 20:22 )mikachu napisał(a): a mozesz jakos po krotce wyjasnic, czym sie rozni dobor pokow do walki i do podbijania prestizu?

Atak - wybierasz najlepsze co masz. Żywioły i jak najwieksze CP i IV

Prestiż - są różne metody ale ogólnie chodzi o to że im większa różnica CP Twoich pokemonów od tych w gymie tym więcej prestiżu zdobywasz (mówiąć prościej im słabszymi pokemonami tym lepiej) jak pokonasz np vapka 2000CP swoim np vapkiem 1000CP dostajesz bodaj 1k prestiżu za jedną walkę. Z tym że musisz pamiętać że każdy pokemon w drużynie musi mieć takie CP (jak pokonasz jak wyżej opisałem lecz będziesz mial w drużynie poka 2000 CP dostajesz o wiele mniej prestiżu, nie pamiętam ale chyba ok 200)
Według tego schematu bijesz naogół jednego, najsłabszego pokemona.

Ja robie tak że wybieram słabsze poki od najmniejszego CP w gym (ok 500CP mniej) i jade aż skończą mi sie stworki. Każdy pewnie ma swoją metode.

@Kempi zgadzam się że smoki zawsze były przeceniane, ich rola to jedynie stanie na szczycie gymu.
Rhydorny - z racji że przeważnie każdy bije vapkami które są na nie aktywne to słaby pokemon...

Snorlaxy - Jedynie wysokie HP i czas bicia po ich stronie Uśmiech

Oczywiste że łatwej sie atakuje niż broni i każdy pok jest do pojechania dzięki unikom itd. W gymy i tak większość stawia poki z wysokim CP by były wysoko niż by jakoś utrudniały odbijanie gymu Uśmiech
  Odpowiedz

No i wyjasnione Oczko

Dobrze jest miec dlatego Pokemony nie ulepszane. Do teraz trzymam Vapka, Joltona i Flarka, Cloystera, Victrebela, Ryhdona, Golema z Cp w okolicach 1000-1300. Bo sa idealne do posbijania Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Obliczanie prestiżu:
jeśli atakujący ma CP <= CP broniącego to: 500 * CP obrońcy / CP atakującego (maksymalnie 1.000)
Uwaga!
CP obrońcy to CP pokemona z areny, którego będziemy bić
CP atakującego to CP najsilniejszego pokemona z naszej 6 wybranej do walki

Np. najmocniejszy pokemon atakującego ma 450 CP, na arenie na dole stoi pokemon 1000CP, to 500*1000/450 = 1111, ale max można zdobyć 1000 prestiżu.

Dokładnie 1000 wychodzi jeśli użyjemy pokemona dokładnie o połowę słabszego np. 500*1000/500 = 1000 XP.

Jeśli użyjemy poka z takim samym CP, to 500*1000/1000 = 500 XP.

Czyli używając pokemona słabszego niż ten, który broni areny wbijamy 500 do 1000 prestiżu, w zależności o ile słabszy jest nasz pokemon.

Jeśli CP naszych pokemonów jest większe niż broniącego areny to wzór jest taki: 310 * CP obrońcy / CP atakującego - 55 (minimalnie 100 XP).

Np. obrońca ma 1000 CP, w drużynie atakującego najsilniejszy pokemon ma 1001 CP to 310*1000/1001-55 = 255.

Czyli najlepiej bić pokemonami słabszymi o połowę, pokemona 1000 CP bić pokemonami z przedziału 450-500 CP, ewentualnie bić trochę słabszymi, ale absolutnie nie opłaca się bić choćby o 1CP mocniejszymi (500 prestiżu za pokemona o równym CP, ale już tylko 255 za pokemona z CP większym o 1).
  Odpowiedz

Przepraszam za zanudzanie, ale jeszcze pare szybkich pytan:

1 w poradnikach na necie jest napisane, ze jsk sie tylko trenuje, to mozna wybrac jednego poka, a nie 6 jak do odbijania. Ale nam sie normalnie pojawia 6 w arenach naszego teamu. Czy to jakis "inny" trening, czy to się po prostu zmieniło po ktorejstam aktualizacj?

2. Zawsze trenuje pokami slabszymi niz broniace, bo po prostu nasze poki sa slabe w porownaniu z tym, co stoi w Gymach, nawet jak ma lvl 2 czy 3 to stoi tam cos z 3 tys cp. Ale jesli np potrenuje w takim na lvl 8 i nie wygram treningu, to tez dostaniemy xp? Za kazdego pokonanego poka, czy za caly Gym dopiero?

3. Czy jesli Gym ma lvl 10, to do walki staje 10 pokemonow przeciwko naszym 6, czy tez tylko 6?
  Odpowiedz

1 - Tak było na początku gry, tamte informacje nie zostały uaktualnione.

2 - Za każdego pokonanego poka, nie trzeba zbijać całej areny, ja trenuję zazwyczaj tylko z najsłabszym pokemonem na arenie, dobieram poki pod niego, żeby podbić o 1000, a od następnego pokemona uciekam, no chyba że na dole areny są 2 pokemony z podobnym CP, to wtedy walczę z dwoma. Ale tu też trzeb abyć ostrożnym , bo jeśli do podniesienia levelu areny brakuje 500 XP, walczysz i pokonujesz pierwszego pokemona i nabijasz te 500 XP, ale walczysz sobie nadal z kolejnym pokemonem, to ten prestiż już jest dodany i pojawia się wolne miejsce na arenie, w tym czasie ktoś może się wrzucić.

3 - Zawsze walczysz na arenie z wszystkimi pokemonami, a Ty masz zawsze 6, nie ważne że na arenie jest 1 czy 10 poków. Ale nie musisz pokonywać całej areny (zarówno w treningu jak i przejmowaniu aren przeciwnych drużyn). Możesz np. walczyć z 1 pokemonem i po pokonaniu go uciekać, w ten sposób obniżasz prestiż o 1.000. To jest sposób dla słabszych graczy, bo masz 6 pokemonów przeciw 1, więc nawet mając o połowę słabsze poki, zapas czasu i medykamentów rozwalisz bez problemu arenę. Jedyny bonus za pokonanie wszystkich pokemonów na arenie to +1.000 do prestiżu., więc zbijanie wszystkich poków zawsze trochę przyspiesza walkę.

Przykład: Arena lvl 3 z 6.000 prestiżu, są na niej 3 pokemony: Snorlax 3.000, Lapras 2.000 i Pidgey 300. Możesz albo zbić wszystkie za co otrzymasz 3*1.000+1.000 = 4.000 prestiżu w dół, po tym zostanie arena 2.000 czyli będą na niej 2 pokemony, Snorlax i Lapras, które musisz zbić. Czyli zawalczysz 1*Pidgey i 2* Lapras+Snorlax.
Lub zbijasz Pidgeya (-1.000), znów Pidgeya (-1.000), a teraz zbijasz wszystkie 3 pokemony (-(3*1.000+1.000)), czyli walczysz 3*Pidgey i 1* Lapras+Snorlax.
  Odpowiedz

[Obrazek: Screensho_awaxxnn.png]

[Obrazek: Screensho_awaxxnw.png]

ten ma juz dwa :d
  Odpowiedz

Mnie najbardziej denerwuje jak ktoś wstawi poka poniżej 1k prestiżu i jak tu podnieś prestiż
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości