Forum Pokemon GO Polska
[PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - Wersja do druku

+- Forum Pokemon GO Polska (https://forum.pokemon-go.pl)
+-- Dział: POKEMON GO - POMOC (https://forum.pokemon-go.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Dział: Poradniki (https://forum.pokemon-go.pl/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze (/showthread.php?tid=676)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - WieRtaR - 08-03-2016

(08-03-2016, 00:25 )layzeeeee napisał(a): Złapałem dzisiaj Eevee CP424 HP60 Dust1600 sprawdziłem poprzez IV calculator i wyszło Perfection 91%
Sprawdziłem, że gdybym chciał podbić power up (do powiedzmy 600CP (będzie miał wtedy około 70HP Dust2500) to Perfection spadnie do 76%
Czegoś tu nie rozumiem - w takim wypadku power upy trzeba dać po evolucji czy i tak spadnie perfekcja?
Czy w ogóle nie dawać power up przed ani po?

Wydaje mi się, że coś pokręciłeś. IV dla danego pokemona jest stałe, tak po ewolucji jak i przy powerup. Ta cecha się nie zmienia i nie jest dodatkowo losowana.
Uważam, że przesuwałeś suwak żeby sprawdzić ile będzie miał życia przy 600 CP ? To spowodowało że dane którymi się posługiwałeś na starcie się zmieniły a co za tym idzie również IV się zmieniło.

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - layzeeeee - 08-03-2016

(08-03-2016, 08:39 )WieRtaR napisał(a):
(08-03-2016, 00:25 )layzeeeee napisał(a): Złapałem dzisiaj Eevee CP424 HP60 Dust1600 sprawdziłem poprzez IV calculator i wyszło Perfection 91%
Sprawdziłem, że gdybym chciał podbić power up (do powiedzmy 600CP (będzie miał wtedy około 70HP Dust2500) to Perfection spadnie do 76%
Czegoś tu nie rozumiem - w takim wypadku power upy trzeba dać po evolucji czy i tak spadnie perfekcja?
Czy w ogóle nie dawać power up przed ani po?

Wydaje mi się, że coś pokręciłeś. IV dla danego pokemona jest stałe, tak po ewolucji jak i przy powerup. Ta cecha się nie zmienia i nie jest dodatkowo losowana.
Uważam, że przesuwałeś suwak żeby sprawdzić ile będzie miał życia przy 600 CP ? To spowodowało że dane którymi się posługiwałeś na starcie się zmieniły a co za tym idzie również IV się zmieniło.

Tak właśnie było Język Czyli nie kierować się tym tak? Podbić dustami na max cp i wtedy ewoluować?

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - WieRtaR - 08-04-2016

Generalnie nie ma większej różnicy. Zużyjesz tyle samo pyłku. Bardziej bym się zastanawiał czy warto tego pokemona zmieniać czy może znajdziesz coś mocniejszego ? Oczko

Jeszcze pozostaje kwestia ataków po ewolucji. Bo te są losowane, a nie koniecznie musi się trafić możliwe najlepsza kombinacja movestów. Więc uważam że lepiej najpierw ewolułować, a potem sprawdzić czy warto ładować w niego Oczko

Mi się udało w wydaniu Hypno, zerknij:
http://forum.pokemon-go.pl/showthread.php?tid=173&page=13

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - Szakal - 08-04-2016

A co o tym sądzicie?
https://youtu.be/mt_6ZGtRzKo

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - layzeeeee - 08-04-2016

(08-04-2016, 15:05 )WieRtaR napisał(a): Generalnie nie ma większej różnicy.  Zużyjesz tyle samo pyłku. Bardziej bym się zastanawiał czy warto tego pokemona zmieniać czy może znajdziesz coś mocniejszego ? Oczko

Jeszcze pozostaje kwestia ataków po ewolucji. Bo te są losowane, a nie koniecznie musi się trafić możliwe najlepsza kombinacja movestów. Więc uważam że lepiej najpierw ewolułować, a potem sprawdzić czy warto ładować w niego Oczko

Mi się udało w wydaniu Hypno, zerknij:
http://forum.pokemon-go.pl/showthread.php?tid=173&page=13

Jak to tyle samo jak po ewolucji CP się mnoży?
Oba ataki się zmieniają czy tylko atak specjalny?

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - MrocznaByakko - 08-04-2016

Zastanawia mnie jedno, mam sobie Growlithe ze statystykami: cp326/48hp/power up 1000
W kalkulatorze pojawia się:
14 possible IV combinations found with perfection:
Maximum : 80.0%
Average : 49.5%
Minimum : 26.7%

Co to właściwie oznacza?

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - Kkagann - 08-04-2016

(08-04-2016, 21:24 )MrocznaByakko napisał(a): Zastanawia mnie jedno, mam sobie Growlithe ze statystykami: cp326/48hp/power up 1000
W kalkulatorze pojawia się:
14 possible IV combinations found with perfection:
Maximum : 80.0%
Average : 49.5%
Minimum : 26.7%

Co to właściwie oznacza?

Kalkulator podaje wszystkie możliwe opcje, nie podaje jednej ponieważ nie jest w stanie jej określić.
Maximum to maksymalna doskonałość z możliwych.
Minimum to najgorsza z możliwych.
Avarage to średnia wszystkich, w tym wypadku, 14 kombinacji. 
Cóż, oznacza to, że możesz mieć Growlithe z 80% perfekcją, ale może to być też 26,7%, jednak największe prawdopodobieństwo jest takie iż masz takiego w okolicy 49,5%. 
By określić dokładniej musiałbyś raz lub dwa razy dać power up i jeszcze raz wklepać wyniki, możliwe, że coś dokładniejszego uzyskasz.

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - MrocznaByakko - 08-04-2016

Dziękuję, teraz już wiem czego dokładnie szukać. Szczególnie przy magikapiu którego ewolucja kosztuje krocie

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - kubak244 - 08-05-2016

[Obrazek: 13936946_616421258528024_127558410_n.png...e=57A65D8D]e
ej a czy to działa?? zmienienie imię pokemona na to jak tu przedstawiono i wyewoluować ??

RE: [PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze - Kmicic - 08-05-2016

(08-05-2016, 00:19 )kubak244 napisał(a): [Obrazek: 13936946_616421258528024_127558410_n.png...e=57A65D8D]e
ej a czy to działa?? zmienienie imię pokemona na to jak tu przedstawiono i wyewoluować ??

Działa, tylko imiona masz złe w dwóch przypadkach.
Sparky = Jolteon
Rainer = Vaporeon
Pyro = Flareon.

Działa jednak ponoć tylko raz na każdym.
No i pamiętaj, że po zmianie imienia trzeba najpierw wyłączyć grę całkiem, a dopiero po ponownym jej uruchomieniu ewoluować daną Eeevee.