Forum Pokemon GO Polska

Pełna wersja: Przedłużenie żywotności baterii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie Trenerki i Trenerzy!

Dzisiaj przedstawię wam sposób na lekkie przedłużenie żywotności baterii podczas grania w Pokemon GO. Zwiększa to żywotność baterii o 10-20% w większości wypadków.

1. Odpalamy aplikację Google Maps

2. Otwieramy menu (3 paski po lewej od wyszukiwania)

3. Wybieramy Obszary Offline

4. Klikamy +

5. Wybieramy obszar, który chcemy pobrać (ja wybrałem całe swoje miasto)

6.  Klikamy pobierz

Po zakończeniu pobierania powinniśmy zauważyć zwiększoną żywotność naszej baterii poprzez mniejsze wykorzystywanie danych pakietów.

Poradnik zaczerpnięty ze strony noad.pl, który został zaczerpnięty z nieznanej zagranicznej strony. Za autora uważam obcojęzycznego twórcę poradnika, a za swoje źródło w/w stronę. 

W razie pytań z chęcią odpowiem.
U mnie to w ogóle nie działa, u znajomych tak samo. Generalnie jedynie w czym to pomaga to mniej zabiera Ci internetu podczas łapania Uśmiech Według mnie i tak najlepszym sposobem na wydłużenie działania baterii jest po prostu kupno powerbanka, nawet najtańszego.
temat się już przewijał na forum, opinie są różne, jednak na twitterze był wpis od niantica lub googla, z infem że apka odpytuje po api google map i nie bierze pod uwage tego co mamy pobrane (nie odpytuje map zainstalowanych w telefonie).
(08-03-2016, 16:19 )Esper napisał(a): [ -> ]temat się już przewijał na forum, opinie są różne, jednak na twitterze był wpis od niantica lub googla, z infem że apka odpytuje po api google map i nie bierze pod uwage tego co mamy pobrane (nie odpytuje map zainstalowanych w telefonie).

Tia, jeden gosc z google na to odpisywal i sa w sumie dwie odpowiedzi z tego co widzialem.

Krotka: nie

i dluga: nieeeeeeeeee

https://twitter.com/taybenlor/status/752...wsrc%5Etfw


Z mojego punktu widzenia, ktory ja uwazam za calkiem logiczny (moge sie mylic, zdarza sie): pokemon go czyta swoje dane, nie dane pobrane z apki maps.
Niantic juz wypowiadal sie na ten temat i zdementowal informacje, jakoby ten zabieg mial spowodowac zmniejszenie pobaru pradu przez urzadzenie.
Na logikę: odpytywanie z API Google Maps jest 'bezpieczniejsze' i zostawia mniej pola do nadużyć niż odpytywanie map z innej aplikacji w urządzeniu użytkownika.
Z resztą przy dzisiejszych stawkach i pakietach internetowych PokemonGO i tak nie jest pod tym względem jakoś bardzo zasobożerną aplikacją, można sobie to wliczyć 'w koszta' Duży uśmiech
Z tego co zauważyłem mi nie działa ale komuś może się przydać.
Z tą żywotnością baterii jest w sumie tak, że nie ważne co byś zrobił to i tak telefon/tablet padnie Ci może max o te pare minut później. Trzeba się w porządnego powerbanka zaopatrzyć jak się chce grać długo i tyle.
Zdania są podzielone na ten temat, ale dobrze, że masz chęci Uśmiech
Battery Extender Go apka do pobrania w sklepie play wyciemniająca bardzo ekran. W praktyce oszczędza baterie a gra pokemon go działa normalnie
Stron: 1 2