• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie sygnatur/podpisów.

Z powodu wielu skarg oraz własnych obserwacji system sygnatur/podpisu przeszedł modernizację. Od teraz macie możliwość użycia 2000 znaków, co pozwoli Wam na łatwiejsze "upiększenie" treści. Dodatkowo zostały stworzone konkretne zasady, które możecie zobaczyć w edytorze:

"Pamiętaj, Sygnatura nie może mieć więcej niż Maksymalnie 150 wysokości (jednostki wyrażone w pixelach) oraz zawierać obrazek/ki o łącznej rozdzielności 150 wysokości 600 szerokości (jednostki wyrażone w pixelach) ."

Dla łatwiejszego przekalkulowania, ile może mieć wysokości Wasza sygnatura:
1 linia tekstu o domyślnym rozmiarze czcionki= ~20px
8 linii tekstu = ~150px

Jest to wprowadzone w celu łatwiejszego przeglądania wątków, bez potrzeby "przescrollowania" się przez przesadnie wysokie sygnatury, które widnieją w podpisach niektórych użytkowników. W przyszłości możliwe, że wprowadzimy również wersję responsywną szablonów oraz opcję taptalk, toteż nie chcemy, by szerokość sygnatur wpływała na estetykę i rozciągała niepotrzebnie tematy.

Jako, że prawo nie działa wstecz, wszyscy użytkownicy, którzy posiadają podpisy niezgodne z aktualnymi wymogami mają tydzień [7 dni] na edycję i dostosowanie sygnatur pod aktualne zasady. Po tym okresie podpisy będą usuwane przez zespół moderacyjny forum.
Dotyczy to osób, które zarejestrowały się przed wprowadzeniem zmian.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=3313&n...ve=Golduck]
One can steal ideas, but no one can steal execution or passion.
-
Tim Ferriss
Zobacz też

Zmieniono limit do 5 obrazków.
-
Tim Ferriss

Podepinijcie temat do regulaminu jeśli nie jest dopięte tak samo o avatarach i nickach jakie są dopuszczalne.
[Obrazek: 3c94fa6d6be71d12.gif]
Pika Pika Pika  Pikachu

Informacje o regulaminie sygnatur już przeniesione do odpowiedniego działu. Co do avatarów i nicków- nie ma potrzeby robić osobnych tematów z zasadami skoro regulamin główny jasno je określa.
-
Tim Ferriss

na prawdę tak źle wyglądają sygny o 200pix wysokości? na większości forach ograniczenie jest do 200- dlatego też tu prosiłem kogoś by moja sygna była właśnie tej wysokości, pamiętając by nie była za nadto wysoka (rozumiem że niektórzy wstawili całe grafiki o nie wiadomo jakich wilkościach ale może bez przesady z tym kasowaniem?
[Obrazek: ntg0s82h1hik.png]

Mybb ma świetne narzędzie, które scaluje obrazek, wystarczy podać upragnioną wysokość w pixelach. Więc w tej sytuacji nie widzę jakiegoś problemu, a tym bardziej niemocy z Waszej strony. To już w Waszej kwestii jest, czy moderator ma zareagować i usunąć sygnaturę, czy też dostosujecie się do wymogów i sami ją zmienicie.
-
Tim Ferriss

ja wiem, że można zmniejszyć obrazek, raczej chodzi mi o to, że wtedy również szerokość się zmienia, więc jeśli ktoś chciał estetyczny podłużny avek to po zmniejszeniu nie będzie miał 600pix. Można w teorii obciąć ale też nie każda będzie estetyczna po obcięciu. A tak jak mówię, jeśli ktoś bywa na wielu forach to ograniczenia zazwyczaj są na 200pix i tylko dlatego mnie dziwi tak mocne obostrzenie tutaj. To tak dla sprostowania. Kłócić się nie zamierzam swoją zmniejszyłam choć w tej wersji mi się nie podoba no ale trudno Język
[Obrazek: ntg0s82h1hik.png]

Odświeżam temat.

W zeszłym tygodniu @SirGraczu zainspirowany moją sygnaturką (de facto, skleconą na szybko w HTML) zapytał mnie czy nie znam jakiegoś Pokemonowego generatora sygnaturek.
Ponieważ nie znałem - ale w życiu jestem bardzo zacięty i staram się poznawać nowe funkcjonalności - odświeżyłem swoją wiedzę na temat PHP i o to efekt:
Arivaldowy generator sygnaturek
Pod załączonym linkiem macie prosty formularz po wypełnieniu dostajecie link to obrazka, który można wkleić jako sygnaturkę.
Obrazek spełnia wymogi rozmiarów - i co mi się bardzo podoba - jest statyczny.

Jeżeli administracja forum była by zainteresowana wykorzystaniem skryptu na własnym serwerze - chętnie prześlę Wam źródła.
PS. Użyłem forumowych CSS aby formularz wyglądał należycie i kojarzył się z tym forum.

Jestem też otwarty na słowa krytyki jak i motywujące uwagi mające ulepszenie mojego produktu. Uśmiech

(08-02-2016, 13:37 )AriRaph napisał(a): Odświeżam temat.

W zeszłym tygodniu @SirGraczu zainspirowany moją sygnaturką (de facto, skleconą na szybko w HTML) zapytał mnie czy nie znam jakiegoś Pokemonowego generatora sygnaturek.
Ponieważ nie znałem - ale w życiu jestem bardzo zacięty i staram się poznawać nowe funkcjonalności - odświeżyłem swoją wiedzę na temat PHP i o to efekt:
Pod załączonym linkiem macie prosty formularz po wypełnieniu dostajecie link to obrazka, który można wkleić jako sygnaturkę.

Jeżeli administracja forum była by zainteresowana wykorzystaniem skryptu na własnym serwerze - chętnie prześlę Wam źródła.
PS. Użyłem forumowych CSS aby formularz wyglądał należycie i kojarzył się z tym forum.

Jestem też otwarty na słowa krytyki jak i motywujące uwagi mające ulepszenie mojego produktu. Uśmiech
[Obrazek: PGPLF.php?PN=AriRaph&LV=21&SD=2016-07-12...7042124114]

Pakuj tu w nowy temat, bedzie latwiej znalezc. Swietna robota!
http://forum.pokemon-go.pl/forumdisplay.php?fid=56
Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi? Nie chcesz czekac godzinami, az ktos odpisze w Twoim temacie? Dolacz do naszego serwera DISCORD:
[Obrazek: sukamakler.png]

(08-02-2016, 13:42 )Naznaz napisał(a): Pakuj tu w nowy temat, bedzie latwiej znalezc. Swietna robota!
http://forum.pokemon-go.pl/forumdisplay.php?fid=56

Dzięki za słowa pochwały Uśmiech - póki co nie chcę zaśmiecać forum.
Poczekam na reakcję Adminów i forumowiczów - mogę założyć nowy wątek - a może admini przeniosą. Zobaczymy.
PS. Możemy dodać jeszcze jakiś element graficzny związany z forum pokemon-go.pl
[Obrazek: PGPLF.php?PN=AriRaph&LV=21&SD=2016-07-12...7042124114]