• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fanowskie gry Pokemon

Czy ktoś z was miał styczność z fanowskimi grami Pokemon?

Oczywiście sporo jest romhacków, które poszerzają pokedex albo służą do grania w różnorakie wyzwania, ale bardziej chodzi mi o całkowicie nowe gry. Nie chodzi mi też o gry mmo czy symulatory walk, ale o pełnoprawne przygody imitujące to, co możemy zobaczyć w głównych częściach serii.

Do tej pory grałem tylko w Pokemon Zeta i Omicron i muszę przyznac, że jak na narzędzia użyte do ich stworzenia (rpg maker) poziom oddania szczegółów oryginalnych gier robi wrażenie. Dostajemy do użytku zupełnie nowy region, a do dyspozycji są wszystkie Pokemony z pierwszych pięciu generacji. To co niestety może zniechęcić to pewien poziom "fanficowości" całej produkcji. Od początku widać, że twórcy nie silili się na oddanie klimatu oryginału i co rusz pojawiają się odniesienia do chociażby śmierci, a team który przyjdzie nam zwalczać to prawdziwi terroryści. Z tego co widziałem jeszcze bardziej fanficowy jest nowszy projekt tych samych twórców - Pokemon Insurgence, w którym starterami okazują się pokracznie zmodyfikowane startery z pierwszej generacji. Chociaż sama rozgrywka prezentuje się całkiem nieźle. Jeśli kogoś takie elementy nie odstraszają to polecam sprawdzić Duży uśmiech
[Obrazek: 76561198090542444.png]
  Odpowiedz
Zobacz też

W jedyne co skusiłem się zagrać, to był hack Pokemon Fire Red nazwany Pokemon Adventures - Chapter Red. Modyfikacja została stworzona ściśle na podstawie oryginalnej mangi Pocket Monsters, gdzie głównym bohaterem jest właśnie tytułowy Red. Fabuła gry i wszystko co się w niej dzieje bardzo ściśle nawiązuje do wydarzeń z japońskiego komiksu. Nie dotrwałem niestety daleko - zaledwie do momentu złapania Poliwhirla. Nie była to nuda - po prostu zająłem się czymś innym. Jeśli ktoś nie czytał mangi, a chciałby poznać życiorys największego badassa w historii Pocket Monsters, będzie to dla niego dobra alternatywa.
http://www.pokecommunity.com/showthread.php?t=298920

Dawno temu, by umilić sobie czas w drodze do pracy, pobrałem hack gry Pokemon Red nazwany po prostu Pokemon Red++. Modyfikacja usuwa wszelkie bugi, jakie były obecne w generacji I gier z Pokemonami. Największą zmianą jednak jest cały system walk i statystyk Pokemonów. Wszystko jest zmienione tak, aby nadążało za grami nowych, obecnych generacji. To oznacza między innymi typy Steel i Fairy, stat Special rozłożony na def i atak oraz same Pokemony uczą się skilli wedle generacji szóstej. Jeżeli istnieje taka możliwość, możemy też ewoluować nasze Pokemony na te, które występowały w późniejszych wydaniach. Największą zaletą Pokemon Red++ jest tryb Hard Mode, który jest naprawdę Hard! Nie ma cackania się jak z dzieckiem. Sam Brock na dzień dobry posiada pięć Pokemonów typu Rock, między innymi Kabutops i Omastar, obydwa poziomu 15, jeśli pamięć mnie nie myli.
Szczególnie polecam wszelkim genwunnersom, jacy na tym forum występują.
http://www.pokecommunity.com/showthread.php?t=336256
[Obrazek: tulmiwory.png]
  Odpowiedz

(07-23-2016, 18:51 )Menier napisał(a): W jedyne co skusiłem się zagrać, to był hack Pokemon Fire Red nazwany Pokemon Adventures - Chapter Red. Modyfikacja została stworzona ściśle na podstawie oryginalnej mangi Pocket Monsters, gdzie głównym bohaterem jest właśnie tytułowy Red. Fabuła gry i wszystko co się w niej dzieje bardzo ściśle nawiązuje do wydarzeń z japońskiego komiksu. Nie dotrwałem niestety daleko - zaledwie do momentu złapania Poliwhirla. Nie była to nuda - po prostu zająłem się czymś innym. Jeśli ktoś nie czytał mangi, a chciałby poznać życiorys największego badassa w historii Pocket Monsters, będzie to dla niego dobra alternatywa.
http://www.pokecommunity.com/showthread.php?t=298920

Szczególnie polecam wszelkim genwunnersom, jacy na tym forum występują.

Szczerze mówiąc jeszcze nie spotkałem się z kimś, kto używałby określenia genwunners niepejoratywnie Duży uśmiech

Muszę obadać, ciepło wspominam wspomniany komiks. Z tego co pamiętam czasami nawet bywało troszkę brutalnie, o ile się nie mylę w którymś z pierwszych tomów arbok stracił głowę Język Można się w tym hacku podobnych rzeczy spodziewać?
  Odpowiedz

(07-24-2016, 00:37 )Vilkans napisał(a): Z tego co pamiętam czasami nawet bywało troszkę brutalnie, o ile się nie mylę w którymś z pierwszych tomów arbok stracił głowę Język Można się w tym hacku podobnych rzeczy spodziewać?
Z tego co pamiętam, ten moment miał miejsce w Pokemon Tower, gdy Red i Green spotkali Koga. Niestety nie doszedłem do tego momentu w przeróbce tego roma, ale wydaje mi się, że można się tego spodziewać.
  Odpowiedz

Dziwi mnie i az szczena opada, ze jeszcze nikt nie wspomnial o tym cudzie. Dochodzilo do rekoczynow!

[Obrazek: pikachu-volleyball-2.jpg]
Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi? Nie chcesz czekac godzinami, az ktos odpisze w Twoim temacie? Dolacz do naszego serwera DISCORD:
[Obrazek: sukamakler.png]
  Odpowiedz

Szczerze muszę oznajmić, że nie mam pojęcia co to Uśmiech
  Odpowiedz

Przed chwilą sobie odpaliłem Pokemon Red++, o którym wcześniej pisałem, żeby sobie przypomnieć Hard(core) mode. Jezu! Pierwsza walka z rivalem:
- Eevee lv 10
- Rattata lv 9
- Pidgey lv 9
- Starter lv 11
Cwaniak z jednym Pokemonem dostałby w pupałkę. Jestem w drodze do Brocka, zobaczymy co tam się dzieje...
  Odpowiedz

Ostatnio internet trąbi o Pokemon Uranium. Gra wygląda na naprawdę dopracowaną, ciekaw też jestem jak wyglądają stworzone przez nich nowe gatunku poków. Trzeba będzie obadać temat Uśmiech
http://www.pokemonuranium.com/
  Odpowiedz

(08-15-2016, 00:26 )Vilkans napisał(a): Ostatnio internet trąbi o Pokemon Uranium. Gra wygląda na naprawdę dopracowaną, ciekaw też jestem jak wyglądają stworzone przez nich nowe gatunku poków. Trzeba będzie obadać temat Uśmiech

Słyszałem, znam, nie grałem. Nigdy w grach fanowskich nie podobały mi się custom Pokemony i to z mejsca dla mnie dyskwalifikuje produkt. Nawet w przypadku tak dużej popularności tej aplikacji zdania nie zmienię.

Also: Pokemon ur anus ehehehehe'
  Odpowiedz

(08-15-2016, 00:40 )Menier napisał(a):
(08-15-2016, 00:26 )Vilkans napisał(a): Ostatnio internet trąbi o Pokemon Uranium. Gra wygląda na naprawdę dopracowaną, ciekaw też jestem jak wyglądają stworzone przez nich nowe gatunku poków. Trzeba będzie obadać temat Uśmiech

Słyszałem, znam, nie grałem. Nigdy w grach fanowskich nie podobały mi się custom Pokemony i to z mejsca dla mnie dyskwalifikuje produkt. Nawet w przypadku tak dużej popularności tej aplikacji zdania nie zmienię.

Also: Pokemon ur anus ehehehehe'

Mam to samo, ale mimo wszystko chciałem dać temu szansę. Chciałem, ale nintendo zablokowało grę :<
Zapisz
  Odpowiedz