• 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze

(07-26-2016, 21:56 )Esper napisał(a): w pokedexie http://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-list masz info jakie CP min/max może mieć pokemon gdy potrzebuje XXX stardustu. Jeśli Twój ma max to jest idealny Uśmiech Jeśli którąś z wartości max po drodze to ma szansę Uśmiech

Ewentualnie kalkulator https://pokeassistant.com/main/ivcalculator on podaje rozne mozliwosci na podstawie tego co wpiszesz.

A tak inaczej się nie da, no może dla niektórych poków jeśli mają wysokie CP a 1 lvl Uśmiech

No właśnie się da, wystarczy porównać HP pokemonów których power up kosztuje tyle samo stardusta i ten który ma wyższe HP ten ma wyższy współczynnik STAMINA w IV. Podobnie z atakiem - te z wyższym CP mają wyższy atak. Czym natomiast jest współczynnik def i skąd on się bierze? Na co ma wpływ w walce?
Zobacz też

Mała przechwałka w dniu dzisiejszym. Poświęciłem swój cenny czas w robocie na ewoluowanie pokemonów.
A więc tak, urchomiłem Lacky Egg i do boju
W ciągu 26 min nabiłem 50k exp.
Zmieniłem
10 weedle, 18 pideyów, 8 rattata, 2 spearow, 2 drowzee (ale fajny Hypno mi się zrobił Duży uśmiech), 1 nidoran (rejestracja do Pokedexu), 1 zubat, 1 venomat (rejestracja do pokedexu), 1 meowth (rejestracja do pokedexu), 1 tentacool (rejestracja do pokedexu), 1 gastly

Przy ostatnich drowzeech telefon już ciał na animacjach i już dobrze zgrzany był (huawei P9 lite), zeżarło mi 13% baterii.

Brakło mi 500 Expa żeby bezpośrednio z 19 lvl (końcówki), wskoczyć na 21 lvl (początek).
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Według mnie ścisłe trzymanie się wyników z kalkulatorów, by zdecydować, którego Pokemona mamy rozwijać, jest bezsensowne.

Przede wszystkim nie znamy levelu Pokemona, który ma wpływ na dane wyjściowe. Na przykład Eevee CP395 HP56 PU1600, który nie był wcześniej rozwijany może mieć level 13 i 14 (kalkulator zaproponowany w pierwszym poście podaje, że tylko 14), a jeśli był rozwijany to dochodzą jeszcze levele 13.5 i 14.5. Nawet jeżeli znalibyśmy level, to jak pokazują wyniki, w ramach tego samego levelu parametry wyjściowe mogą się różnić. Rożnice nie zawsze są duże, ale są.

Można też skorzystać z kalkulatora, który daje bardziej uśrednione wyniki (link), ale dalej nie wiemy który level ma Pokemon oraz jakie rzeczywiście ma parametry ataku i obrony.

Oczywiście uważam, że bardzo dobrze, iż nie da się do końca matematycznie wyliczyć wszystkich parametrów. Gdyby było inaczej, odrzucałoby się słabe osobniki, tworząc armie prawie identycznych klonów. To z kolei zepsułoby zabawę jaką daje walka, która zależy m.in. od nieznanych nam różnic między pozornie tymi samymi Pokemonami.

No to go zboostuj, aż wejdzie na kolejny próg stardusta i masz po problemie.

By sprawdzić statystyki, najlepiej jest podnieść poziom pokemona tak by zmieniła się cena za zwiększenia poziomu w power dust. czyli by przeskoczyło np z 800 power dust na 1000. Wtedy wiemy że jest to kolejny lvl pokemona. np 8. a nie 8,5 albo 9.

Dziś miałem szczęście i dzięki mapce live z pokemonami, znalazłem vaperona ze statystykami 100%... Uśmiech i idealnymi atakami.
To się nazywa fartUśmiech

(07-27-2016, 02:27 )mardocko napisał(a):
(07-26-2016, 21:56 )Esper napisał(a): w pokedexie http://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-list masz info jakie CP min/max może mieć pokemon gdy potrzebuje XXX stardustu. Jeśli Twój ma max to jest idealny Uśmiech Jeśli którąś z wartości max po drodze to ma szansę Uśmiech

Ewentualnie kalkulator https://pokeassistant.com/main/ivcalculator on podaje rozne mozliwosci na podstawie tego co wpiszesz.

A tak inaczej się nie da, no może dla niektórych poków jeśli mają wysokie CP a 1 lvl Uśmiech

No właśnie się da, wystarczy porównać HP pokemonów których power up kosztuje tyle samo stardusta i ten który ma wyższe HP ten ma wyższy współczynnik STAMINA w IV. Podobnie z atakiem - te z wyższym CP mają wyższy atak. Czym natomiast jest współczynnik def i skąd on się bierze? Na co ma wpływ w walce?

nie mogę się zgodzić, dla danego kryterium wymagań stardus masz 4 możliwe lvl pokemona,
możesz mieć np lvl 1 oraz powiedzmy 2gi, oba wymagają takiej samej ilości stardustu, 2ka będzie zapewne mieć więcej HP, co nie oznacza, że ten z lvl 1 po bustach i zrównaniu lvl nie będzie mieć tyle samo.

Wszystko rozchodzi się o statystyki w walce, lesza IV będzie mieć wszystkiego więcej więc będzie silniejsza,

co daje def? nie wiem, zapewne to co zazwyczaj zmniejsza w jakiś sposób obrazenia otrzymywane Uśmiech
Grupa: Mystic
Miasto: Kraków, Bieńczyce

Tak sobie porównałem te kalkulatory i obiektywnie patrząc silphroad jest chyba najbardziej wiarygodny. Z tego co sprawdzałem po moich Pokemonach, mam Jolteona 83,5% w ataku i defie, 86,3% CP i 88,9% w staminie, z idealnym movesetem. Jestem dumny. Duży uśmiech Drugi jest Cloyster 70,6%, 81,2%, 100%. Niby nic wielkiego, ale Frost Breath i Blizzard powinny kontrować Dragonita, więc go zostawię. Oczko Reszty Poków jeszcze nie sprawdzałem.

Cloyster jest bardzo fajny i potrafi zaskoczyć Uśmiech

Co do tego kalkulatora silphroad..problem tylko jest taki, że poksy właśnie często pasują do 2-3 pozycji suwaka cp...sprawdzałem np. Laprasa i na jednej z pozycji wyszły mi staty 25/30 i 15/15, a potem przestawiłem jedną pozycję do tyłu i już mi wyszło o wiele gorzej..a wszystkie dane też pasowały :/ także nie za bardzo wiem jak do tego podchodzić, co o tym myślicie?

Witam. Dopiero od jakiegoś czasu zacząłem sprawdzać swoje pokemony (prędzej ulepszałem i ewoluowałem wszystko jak leciało) i doszedłem do punktu, w którym zastanawiam się czy warto ulepszać mojego Jolteona (zrobionego z eevee około 300CP), który ma tylko 704CP po ewolucji czy lepiej zbierać od nowa candy i zrobić nowego z eevee np. 500CP? Z jednej strony trochę go szkoda, a z drugiej może się nie opłaca podkręcać tego już zrobionego?