• 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PORADNIK] Jak trenować i ewoluować pokemony tak, by było to najskuteczniejsze

Wiem, ataki po ewolucji są dobierane losowo na nowo. Bardziej mi chodziło o to, czy gra jest warta świeczki, bo wyrobienie sobie takiego na przykład vaporeona może być bardzo ciężkie Język
Chyba że komuś sprzyja szczęście i od razu po ewolucji dostanie vapka z korzystnymi atakami Duży uśmiech Ja póki co mam tylko jedno eevee z 95%, niestety jednak jest to mój najsłabszy pod kątem CP okaz, więc ze szczęściem u mnie ciężko Język
Zobacz też

ja troszke nie łapie jak korzystać z tego linku do obliczania IV.
wpisałem dane i nie dało mi jednoznacznego wyniku, tylko tyle:
9 possible IV combinations found with an average perfection of 63.7% i są od 87 do 51%. gdyby było gdzie wqpisałbym staty sprzed powerupu...
[Obrazek: PGPLF.php?PN=SirGraczu&LV=24&T=B&CP1=198...6055040080]

Ma słaby average, więc to przeciętny pokemon raczej.

Alfik jak zwykle świetna robota
Panie i Panowie z organizatorki proszę mi tu szybciutko jakąś rangę stworzyć i nagrodzić Nią tego Usera
Bo naprawdę zasłużył

nie ma się co dziwić, że kalkulator podaje różne warianty, 9 to i tak mało mi do 30 potrafi pokazać na low lvl Uśmiech Brakuje dostępu do jakiegoś parametru w grze by kalkulatory mogły podać wynik z całą pewnością - stety/niestety Uśmiech
Grupa: Mystic
Miasto: Kraków, Bieńczyce

Bardzo dobry poradnik, co nie zmienia faktu, że ja oczekuje do jakiegoś 13 poziomu i zaczynam ewolucje wszystkiego co mam, dopóki mi się nie znudziło trzymanie telefonu cały czas w ręce Duży uśmiech

Pierwsza sprawa. Zanim dobijecie 30lvl to Wam się dawno gra znudzi, skoro nie będziecie nic robić tylko farmić dusta. Oczko A druga, IVy w aplikacji na komórkę to według mnie nieporozumienie. Co innego w grach na emulatory. Tam były turnieje, pojedynki z innymi graczami, więc bez IVów i EVów nie dało się praktycznie walczyć z osobą, która miała "wytrenowanego" Pokemona. A w Pokemon Go? Nie ma póki co żadnych pojedynków, a czynnikiem głównym jaki i tak będzie decydował o wygranym pojedynku jeśli już wprowadzą duele, będzie moveset Pokemona i jego ewentualne CP. No i oczywiście brak balansu, który faworyzuje takie Pokemony jak Vaporeon. Nawet z IVami 5% rozłoży naszego "mocarza" z IVami 100%. Dlatego osobiście nie mam zamiaru niczego wyliczać, ani czekać z czymkolwiek do 30 poziomu, którego prawdopodobnie i tak nie wbiję.

Poruszasz ważne problemy, w grze chodzi przede wszystkim o zabawę Uśmiech Zgadzam się z Twoimi argumentami, ale czułem się zobowiązany wyjaśnić wszystko także dla tych graczy, którzy zamierzają grać długo i są cierpliwi.

IV w PGO rzeczywiście mnie zaskoczyły...

Pewnie, ja niczego nie neguję, bo poradnik jest świetny, zresztą jak każdy pisany przez Ciebie. Chodzi mi tylko o absurd jakimi są IVy w aplikacji na komórkę.

Zgadzam się, bo ta aplikacja nie jest zrobiona pod konkurencję a la "esport", pomimo tego że jest system walki i gymy. Powinni byli wymyślić coś dużo prostszego, zwłaszcza że aplikacja jest kierowana do bardziej "casualowych" graczy. Ja np. również nie mam zamiaru czekać do lvl 30 Duży uśmiech