• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemon Tazo - katalog dla kolekcjonerów

Witam!

Jestem kolekcjonerką Pokemon Tazo i wraz z nieobecną tu Ari chciałam Was poinformować o powstającym właśnie katalogu Pokemon Tazo, który współtworzymy Uśmiech

Jeśli interesują Cię pokemonowe krążki, jakie można było znaleźć kilkanaście lat temu w chipsach i razem z gumami do żucia, to ten temat jest dla Ciebie!

Na chwilę obecną potrzebujemy pomocy z przeskanowaniem paru gadżetów. 

Legenda do spisu treści:
- zielony - już to mamy;
- czerwony - nie mamy tego i potrzebujemy Waszej pomocy!
- pomarańczowy - część rzeczy jest zeskanowana / prace w trakcie.

Spis treści - rzeczy, które mamy przeskanowane i co do których potrzebujemy pomocy w skanowaniu

1) Paski / owijki z opakowań chipsów - mamy wszystkie, obustronne skany
2) Plakaty:
- plakat pokemon tazo set 1
- plakat seria 1 set 2
- plakat z grą pooknij tazo (seria 2 set 2)
- plakat pokemon flesz tazo
- inne plakaty
3) Pudełka na tazo:
- zielone
- czerwone
- niebieskie

4) Inne gadżety płaskie związane z tazo:
- linijka z serią 2 setem 2
- plan lekcji z serią 2 setem 2 / zapperem na środku
5) Okładki z zeszytów do tazo:
- flesz tazo
- DUO tazo: 
- zeszyt z Feraligatrem

- z Shucklem 
- z Misty i Brockiem
- inne zeszyty do tazo (o ile były inne)
6) Katalogi i albumy do tazo:
- Pokemon Advanced 
Pokemon attack
7) Magnet tarcza oraz Magnet Ball 
8) Katalog chińskich tazo
9) Kwadratowe tatuaże dodawane do tazo:
- Bulbasaur
- Ivysaur
- Charmander (mamy, ale nie do końca w stanie idealnym)
- Squirtle
- Pikachu

- Jigglypuff
- Psyduck
- Ponyta
- Dratini
- Eevee
- Ash

10) Reklamy z TV:
- tazo 1 set 1
- tazo 1 ser 2
- tazo 2 (tatuaże) 
- tazo 2 + master tazo
- metal tazo set 2
- inne reklamy tazo
11) Teksty promocyjne z internetu:
- na chwilę obecną nie ogarniam co mamy, a czego nie, generalnie część z mamy ale w kiepskiej jakości więc jeśli ktoś ma zrzuty ekranu jeszcze z obrazkami to byłoby super Uśmiech
12) Kupony promocyjne niebędące tazo:
-  tazo z logo pop (ówczesna sieć komórkowa)
- z logo radiomagnetofonu, "osobistego odtwarzacza CD" (discmana Język)
- aparatu fotograficznego 
"wygrywające kupony" (mega metale, Advanced metal tazo i zwykłe metal tazo - seria następna)
-  "wygrywające metal tazo" (atak tazo)
- "wygrywające krążki" (roksy)
- "kasę" / "kupon - zabawkę" (DUO).

13) Tubki do tazo:
- zielone na serię 2 set 2
- inne tubki (?)
14) Informacje o promocyjnych tazo z bohaterami anime - czy istniało jeszcze jakieś oprócz tego w mojej sygnaturce?
15) Braki w skanach kilkunastu sztuk polskich tazo, które mam nadzieję niedługo ogarniemy już naszą metodą (nie podaję na razie które konkretnie, bo jestem w trakcie ogarniania braków, potem wyedytuję)

Osoby, które pomagają nam w przeskanowaniu brakujących rzeczy zostaną wspomniane w katalogu Uśmiech

Jako że słyszałyśmy już różne mniej lub bardziej logiczne pytania poniżej prezentuję...

FAQ:

1) Kiedy katalog będzie gotowy?
Z katalogiem jest naprawdę ogrom roboty, a każda z nas ma też własne życie i nie możemy poświęcić mu tyle czasu ile byśmy chciały, także cierpliwości Oczko  Staramy się systematycznie nad nim pracować, a nawet jeśli nic tu nie piszemy to w tym czasie coś robimy (skanujemy, szukamy osób ze skanami, piszemy teksty itp.).

2) Gdzie katalog będzie opublikowany?
W swoim czasie dam o tym informację w odpowiednim dziale.

3) Mam w zbiorach coś dziwnego z tazo, czy mam przesłać skany czy nie zawracać sobie głowy?
Wszystko "dziwne" jest przez nas mile widziane - błędy w druku, nietypowe ulotki, braki ze spisu treści, po prostu wszystko Uśmiech

4) Mam u siebie [cośtam]. Czy mogę wysłać skan tego czegoś, bo [tutaj jakiś powód typu "chcę się pochwalić"]?
Wszelkie braki i rzeczy które mamy są wymienione powyżej - jeśli coś jest na zielono to znaczy że już to mamy, jeśli na czerwono lub pomarańczowo to znaczy że nie lub częściowo, a jeśli coś nie jest w ogóle wyżej wspomniane to będziemy meeega shinka wdzięczne za skany! Doceniamy zainteresowanie projektem, ale nie potrzebujemy kilku skanów tego samego, sami chyba rozumiecie.

5) Czy jest szansa, żeby w Polsce wyszły nowe Pokemon Tazo? Wiecie coś może o tym?
Sporo osób (w tym ja) pisało już do zarówno polskiego, jak i głównego oddziału firmy poważne i długie maile. Nikt z nich nawet nie pokwapił się żeby słowem odpisać, także myślę że możemy tylko pomarzyć...

6) Nie mam skanera ale chciałbym przesłać zdjęcia. Czy mogą być?
Generalnie najmilej widziane są kolorowe skany w rozdzielczości 600 dpi, bo taka jest docelowa jakość katalogu. Jeśli to niemożliwe to wtedy mogą być zdjęcia, byle były zrobione wyraźnie i "od góry". Zawsze lepiej mieć średniej jakości zdjęcie czegoś niż w ogóle nie mieć!
Jak nie robić zdjęć:
[Obrazek: $_90.JPG][Obrazek: tazos4.jpg?w=640]
Jak robić zdjęcia:
[Obrazek: tazos5.jpg?w=640] (tu akurat oświetlenie jest kiepskie, ale chodzi mi o kąt robienia zdjęcia)

7) Czy sprzedacie mi / kupicie ode mnie [tu-wstaw-co]?
Nasz projekt ma na celu publikację katalogu a nie sprzedaż opracowanych materiałów, nie mówiąc już o tym że nie posiadamy części zeskanowanych rzeczy, bo skany nadsyłały różne osoby. Jeśli chodzi o kupno przez nas (a raczej przeze mnie) czegoś to możecie do mnie pisać na priva, szczegółowe informacje są w mojej sygnaturce.

8) Czy zrobicie też katalog nakrętek i kapsli od Mirindy / wieczek od jogurtów itp.?
Wszystko w swoim czasie - naszym priorytetem są tazo, ale nigdy nie wiadomo  Oczko

W razie pytań - piszcie!
[Obrazek: 1j5iB1T.jpg]
  Odpowiedz
Zobacz też

Z chęcią bym pomógł ale aktualnie nie mogę tego znaleźć jak znajdę coś to powiem mam nadzieje że wam się udaDuży uśmiech
  Odpowiedz

(03-03-2016, 12:14 )Davsonn napisał(a): Z chęcią bym pomógł ale aktualnie nie mogę tego znaleźć jak znajdę coś to powiem mam nadzieje że wam się udaDuży uśmiech

Ok, dziękujemy za zainteresowanie Uśmiech Jakby co  projekt jeszcze długo będzie aktualny, bo nawet po publikacji jeśli ktoś podeśle nam nasze braki to go po prostu wyedytujemy Uśmiech
  Odpowiedz

(03-03-2016, 18:54 )Turtwiczka napisał(a):
(03-03-2016, 12:14 )Davsonn napisał(a): Z chęcią bym pomógł ale aktualnie nie mogę tego znaleźć jak znajdę coś to powiem mam nadzieje że wam się udaDuży uśmiech

Ok, dziękujemy za zainteresowanie Uśmiech Jakby co  projekt jeszcze długo będzie aktualny, bo nawet po publikacji jeśli ktoś podeśle nam nasze braki to go po prostu wyedytujemy Uśmiech

>publikacja
>Valhalla
wybierz jedno

Daru coś pisał o terminach? Duży uśmiech

Odpowiedz

(03-03-2016, 19:02 )Conquest napisał(a):
(03-03-2016, 18:54 )Turtwiczka napisał(a):

>publikacja
>Valhalla
wybierz jedno

Daru coś pisał o terminach? Duży uśmiech

W zasadzie to nic konkretnego... ale z drugiej strony ja też nie, pisałam tylko że w swoim żółwim tempie będę popychać projekt naprzód, także... no, pocieszam się że nie stoję/stoimy w miejscu nawet jeśli efektów pracy póki co publicznie nie widać ^^" Na dniach będę przykładowo mieć skany kolejnej serii chińskiej, coby można wszystkie naraz opublikować :3 , większość skanów już jest wrzucona w system... eee... cośtam stronki, także jak to wyjdzie dobrze to będzie można powoli publikować następne  Język

I w ogóle sorki że dopiero teraz odpisuję, ale czasami tak mam że jak przeczytam a nie odpiszę od razu to post przepada w mrokach mojej pamięci ^^"
  Odpowiedz

Będę u rodziców 10 czerwca, to zerknę w moje teczki ze zbiorami co mam ciekawego. Tazo sprzedałem kiedys hurtowo za 100zl. Dla wnuczka ktoś szukał. Teraz troche żałuję, wtedy akurat brakowało mi do PSX Smutny
  Odpowiedz

Nie wiem na ile i czy w ogóle okaże się to pomocne, ale proponuję w wolnych chwilach śledzić aukcje na allegro: http://allegro.pl/listing/listing.php?or...l-1-1-0613 - może akurat wyskoczy coś, czego Wam brakuje i da się to zdobyć za grosze. Oczko
  Odpowiedz

Chętnie wam pomogę. Mam dostęp do paru osób, które jeszcze posiadają tego typu materiałyUśmiech. Dam wam znać na pewno.
  Odpowiedz

(06-03-2016, 14:40 )Noschi napisał(a): Będę u rodziców 10 czerwca, to zerknę w moje teczki ze zbiorami co mam ciekawego. Tazo sprzedałem kiedys hurtowo za 100zl. Dla wnuczka ktoś szukał. Teraz troche żałuję, wtedy akurat brakowało mi do PSX Smutny

I jak tam, znalazłeś coś może? Uśmiech

(07-10-2016, 12:05 )usewall napisał(a): Nie wiem na ile i czy w ogóle okaże się to pomocne, ale proponuję w wolnych chwilach śledzić aukcje na allegro: http://allegro.pl/listing/listing.php?or...l-1-1-0613 - może akurat wyskoczy coś, czego Wam brakuje i da się to zdobyć za grosze. Oczko

Dziękuję za radę (staram się regularnie przeglądać aukcje Duży uśmiech ), ale akurat z tazo raczej nie mamy problemu Oczko Brakuje nam głównie tazo-gadżetów z listy powyżej, a te już ciężej zdobyć bo niestety szybciej się niszczyły niż tazo.

(07-10-2016, 16:54 )Gracek90 napisał(a): Chętnie wam pomogę. Mam dostęp do paru osób, które jeszcze posiadają tego typu materiałyUśmiech. Dam wam znać na pewno.

Dziękuję! Każda pomoc co do brakujących materiałów się przyda Uśmiech
  Odpowiedz

Rozumiem, niemniej tu np. masz też woreczek, a to przecież nie samo w sobie tazo - http://allegro.pl/zestaw-pokemon-marbles...l#imglayer Duży uśmiech

Co do gadżetów, proszę - http://allegro.pl/listing/listing.php?or...l-1-1-0613 Cwaniak
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości