• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raidy i Gymy

Witam. Wróciłem do gry po długiej przerwie. Przyciągnął mnie nowy system Gymów i raidów. Ale chyba nie do końca rozumiem jak to działa. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć co i jak?

Ogólnie z tego co wiem:
-Gymy- wkładasz pokemona i podobno co godzinę daje 10 poke coinsów. Niestety mam pokemona prawie 2dni w Gymy a jak miałem 50 coinsów jak wróciłem do gry tak mam. Teraz  tez nie trenuje sie w gymach tylko daje maliny poksa żeby hp nie spadało (tak tez sie robi lvl gyma??). A jak wygląda teraz walka o gymy?

-Raidy- w sumie tu wiem tyle ze idziesz na miejsce gdzie jest raid i walczysz tylko mi nigdy nie znajduje innych osób do drużyny wiec pewnie trzeba sie z kimś wcześniej zgadać.

Pozdrawiam. SeniorApo
Zobacz też

Gymy i monety- jest jedna zasada 50 monet dziennie to MAX może być tylko mniej nigdy więcej , nie ważne że masz 10 poków siedzących 10 dni w gymach - jeśli wrócą 1 dnia dostajesz 50 monet.
1moneta za 10 min (średnio 1pok musi być 9,4godz w gymach dziennie ale jak obstawisz 5 gymów to robi się 2godz na poka) i tu jest najważniejsza strategia. Trzeba wiedzieć które miejscówki często zmieniają gymy tam wstawia się mocne poki , na pustkowiu słabe poki. najlepiej mieć obstawione 5-8 gymów i liczyć że dobrze czas się zliczą by mieć to 50 monet.

Gymy i walka - ogólnie nie opłaca się walczyć w gymach gdzie jest 6 poków, walki trwają dość długo zawsze walczy się z kompletem poków w gymie (w sumie zależy to od CP jak bardzo jest wyrównane) CP pokemona spada od 200 - 400 , jesli pokemon jest konający to spada nawet o 1k CP. obniżone CP poka zostaje jak był dragonite 3000 to po 1 walce ma 2700 póżniej 2400 , kolejna i kolejna walka.... aż do 1100 i jest szansa że już go zbijesz na dobre (tak w skrócie wartości z głowy)

Rajdy - nie wyobrażam sobie by ktoś nie zrobił rajdu 1 lvl (pok 2kcp pokonuje bossa) lvl 2 - dobre poki to 1 padnei 2gi wygra 3 lvl - nie próbowałem 4lvl - hardkor bez ekipy 5 osób nie podchodzić (szczególnie do laprasa) a snorlax wali hyper binem co 2 sekundy ,
1 wejściówka na rajd dziennie gratis. Przy walkach mozna ustawić grupę prywadną by ludzie z zewnątrz nie mogli się przyłąć (mogą zgarnąc więcej itemków a Ty mniej bo ilość itemków zależy ile zrobiłes w walce z bosem, fajnie jak bym z bosem jest Twojego koloru więcej kulek na łapanie bosa dostajesz, kulki sa specjalne i masz tyle szans ile tych kulek) albo nic nie robić z grupami prywatnymi i każdy z okolicy Cię widzi że jesteś w rajdzie. Najważniejsze: ludzi w rajdzie widzisz po użyciu wejściówki. Wejściówka za 100 monet uprawnia do 1 rajdu.

Ok. Dziękuje za informacje. To zrobiłem trochę źle ;/ do gyma na pustkowiu włożyłem swojego najlepszego Flareon. NNo nic trzeba czekać ale jeszcze raz dzięki za informacje.

Gym na pustkowiu ale może ktoś się znajdzie do zbicia (u mnie w centrum miasta 1 pok stoi już 3ci dzień). Wiele jest zmian wprowadzanych , już kolejna aktualizacja jest, więc może zaraz wszystko się zmienić. (na samym początku nowych gymów była 1 moneta za 1 godz!!! ) . Nowy system byłby spoko jeśli by można było decydować o odbiorze monet, albo by monety odbierać z medalu dot. długości bronienia gymu. masz medal 541 godzin i dziennie możesz go cofnąć o 10 godzin by dostać 50 monet i miało by to sens, a nadmiar nalicza na przyszłość. Tak , doszły nowe medale.

Z tym medalem to chyba na wyrost nawet marzyć Duży uśmiech

Jest jakaś nowa aktalizacja ? na stronie nic nie piszą o tym.

@up zobacz główną stronę pokemon-go.pl Język w żadnym wypadku nie należny jej pobierać bo jest w niej wszystko popsute! nie działa: - rajdy , każdy ma errory, - nie działa łapanie pków aplikacja się wyłącza. (opinie ludzi z polskiej strony i z zagranicznej) poza ww problemami podobno działa płynniej kiedy się nie wywala.

Te rajdy mają blędy,czesto wywala po nacisnieciu na gyma..,albo wywala z walki,mam nadzieje ze niantic to naprawi
"Powoli i z rozmysłem potyka się ten, który biegnie"

Pytanie teoretyczne. Jezeli osoba na 5lvl przetrzyma raid, moze zlapac poksa? A jezelu zlapie to na jakim lvlu?

@up sytuacja taka sama jak z jajkami (potwierdzone przez graczy 15lvl) , z lvl 5 będą testował w weekend i fajnie by bylo złapać tyranitara 20CP na 5lvl

(07-06-2017, 18:42 )Wolan napisał(a): Pytanie teoretyczne. Jezeli osoba na 5lvl przetrzyma raid, moze zlapac poksa? (...)

Komuś z poziomem 5 raczej ciężko będzie wytrzymać nalot na bossa poziomu 3-4, np. Tyranitara, nie tracąc po drodze wszystkich Pokemonów, a później revive i masy mikstur na ich leczenie. Ale i na to jest sposób. Trzeba tylko wiedzieć kiedy wrócić na arenę.

(07-06-2017, 19:38 )bart napisał(a): (...) fajnie by bylo złapać tyranitara 20CP na 5lvl

Tylko co Ci przyjdzie z Tyranitara CP20? Nawet jeśli cudem trafi Ci się okaz z IV 100% to chyba prędzej będzie Ci się opłacało ewoluować Larvitara wyklutego z jajka lub inwestować w rozwój Tyranitara złapanego na wyższym poziomie. Choć z drugiej strony rozwój z poziomu 5 do 35 powinien kosztować "tylko" 187600 pyłu i 188 cukierków (jeśli dobrze policzyłem). Pomijam, że raczej ciężko będzie Ci złapać Tyranitara z CP20, bo gdyby nawet miałby poziom 1, to minimalne jego CP wynosiłoby 45. Na poziomie 5 powinien mieć minimum 435CP.

W każdym razie powodzenia.