• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkujący prosi o pomoc

Witam. 
Gram w grę od 24 kwietnia i cały czas nie mogę ogarnąć o co chodzi z tym IV. Szukałem na różnych forach i jakoś nie mogę załapać- czy może mi ktoś to wytłumaczyć i dać namiar na jakiś dobry kalkulator po polsku ( problemy językowe). Czy jest sens trzymać pokemona który złapany ( Usaring) ma cp 1992 ale atak podstawowy tylko 5 a specjalny 100 przy hp 130-- wcześniej koksowałem jednego i ma cp 1370 hp 110 ale atak podstawowy 7 a specjalny 130 --- na co zwracać uwagę w takich przypadkach żeby nie pozbyć się dobrego poka.I co to znaczy duży magikarp?
Z góry dzięki za pomoc i cierpliwość
  Odpowiedz
Zobacz też

Akurat w IV nie ma nic tajemniczego Uśmiech Calość chyba wyjaśnia temat na stronie:
http://pokemon-go.pl/niezbednik-gracza/p...appraisal/

Samo IV to Individual Value - Indywidualne wartosci. Kazdy Pokemon ma 3 statystyki: Atak, Obrona i Wytrzymałość. Każdy Pokemon ma bazowe statystyki a IV określa ile jeszcze do tych statystyk sie dodaje. Maksymalnie kazda statystyka moze urosnac o 15 pkt. I jesli IV Pokemona wynosi 100% to wtedy Atak to bazowa ststystyka + 15 pkt, Obrona to bazowa +15 i Wytrzymałość to bazowa + 15 Uśmiech
IV w zależności ile wynosi stanowi wartość ile tych dodatkowych pkt jest doliczone Uśmiech

Co do atakow ktore sa dobierane losowo, duzo zalezy od tego czy ataki maja STABa czyli zgodnosc typu ataku z typem Pokemona wtedy atak ma 25% skutecznosci wiecej. Dobrze zeby podczas walki byl Pokemonem kontrujacym wtedy jest super efektywny.
Jak klikniesz sobie na tej stronie na Pokemona
https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-list
To wypisze Ci jakie masz najlepsze typy atakow dla danego Pokemona. Ataki dzieli sie na te dobre do obrony i na te dobre do ataku, kwestia jest taka ze wszystko zalezy od czasu wyprowadzania ataku czyli animacji Oczko

Duzy Magicarp to poprostu taki XL, nie ma to wplywu na nic Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Ok, jakbym coś łapał. Przejrzałem swoje i słabizna w duuużej większości niestety. Rozumiem , że jeśli pokaże appraisal najlepszą statystykę atak przy najwyższym przedziale IV ( 80-100%) to można taką sztukę ostro koksować i do walki na gymy? Z obroną -- wiadomo do obrony gymu a jak traktować hp?
Czy jeśli IV pokazuje 66-80% przy naj atak to czy jest sens brać się za niego czy lepiej poczekać na najwyższą wartość IV?
  Odpowiedz

(05-19-2017, 17:18 )nemonik7 napisał(a): Ok, jakbym coś łapał. Przejrzałem swoje i słabizna w duuużej większości niestety. Rozumiem , że jeśli pokaże appraisal najlepszą statystykę atak przy najwyższym przedziale IV ( 80-100%) to można taką sztukę ostro koksować i do walki na gymy? Z obroną -- wiadomo do obrony gymu a jak traktować hp?
Czy jeśli IV pokazuje 66-80% przy naj atak to czy jest sens brać się za niego czy lepiej poczekać na najwyższą wartość IV?

Z tym koksowanie to owszem pod warunkiem ze zestaw atakow jest w optymalnym ukladzie Oczko Ale w zasadzie Pokemony o wysokim IV i tak sa cenne. Ale nie przesadzaj bo srednio miedzy Pokemonem o 0% Iv a 100% IV roznica w umiejetnosciach wynosi 10%.

Co do tego ktore wstawiac do GYMu a ktore do walki to tutaj jest inna zaleznosc. Im Pokemon ma wyzsze CP tym lepiej, bo bedzie wyzej pozycjonowanu GYMie. Do walki zawsze starasz sie dobierac kontre. Dobrze zrobic sobie ewolucje Eevee bo latwo je zdobyc a Vapeoron, Jolton i Flareon stanawia sppkojny pion do walk Oczko Cloyster jeden obowiazkowo jako kontra na Dragonity. Z reszta jak przejzysz forum to znajdziesz co czym dobrze atakowac.
Na stronie ktora Ci podalem jest tzw. TIER list i tam sa pokazane Pokemony ktore najlepiej sluza do obronny.

Im wiecek HP tym Pokemon duzej ustoi Oczko
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Ok ale jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie co nam wyjdzie po ewolucji? Zrobiłem ewolucję Krabba z bardzo dobrym IV ze wskazaniem na atak a wyszła kicha totalna --KIngler z atakiem podstawowym metal claw 8 a specjalny vice grip 35. Mam kilka evvee z dobrym IV i mam dylemat co mi z tego wyjdzie.że rozumiem, że jeśli Iv jest dobre lub bardzo dobre ze wskazaniem na atak to po ewolucji powinno być bardzo dobrze -- typ ofensywny z dobrymi atakami. A co jeśli ma kilka dobrych cech przy dobrym IV np. hp i atak -- też chyba powinno być bardzo dobrze. Jak to działa?
  Odpowiedz

Czy jeżeli dołączę do gymu ale go nie podbiję to też są z tego monety? Czy tylko points,y i nic więcej? A jak ma się to z podbijaniem Gymów- nie będzie kolidować czyli czy czas który mi leci w gymie swoich nie będzie wpływał na czas który jest odmierzany przy podbijaniu wrogich gymów? Lepiej jest zostawiać pokemony mocne ( te którymi walczę) w gymie czy bez znaczenia?
Z góry dzięki za cierplwość
  Odpowiedz

Kurde, nie rozumie tych gymów . Dwa zdobyłem a w trzecim dołączyłem do swoich -- na tarczy jest 3 ale kasa jedna wpadła(10 monet) a czas jest odmierzany. Wszędzie piszą ,że można max 10 dziennie czyli max 100 monet dziennie tak? Dlaczego dostałem tylko10?
  Odpowiedz

Jak zdobyłes? Zasada jest prosta , przed odbiorem monet w kółeczku masz liczbę z ilością pokow w gymach. Jeśli jest 1 na zielonym tle dostaniesz 10monet , jeśli się wyświetla 3 to dostaniesz 30monet itd. Odbierasz monety i masz 21godz przerwy w odbieraniu monet przez ten czas nie musisz nic robić.
  Odpowiedz

Zestaw ataków po ewolucji jest losowy, kompletnie losowy.

Nie musisz wcale walczyć, wystarczy wsadzać poki do gymów i możesz odbierać monety. Monety można odbierać najczęściej co 21 godzin, i dostajesz tyle monet ile w danej chwili masz poków na arenie, nie liczy się ile tam siedzą, tylko ile ich masz na arenach w momencie kliknięcia na tarczę. Im mocniejsze poki, tym (teoretycznie) większa szansa, że się dłużej utrzymają.
  Odpowiedz

(05-23-2017, 08:19 )kropianka napisał(a): Zestaw ataków po ewolucji jest losowy, kompletnie losowy.

Nie musisz wcale walczyć, wystarczy wsadzać poki do gymów i możesz odbierać monety. Monety można odbierać najczęściej co 21 godzin, i dostajesz tyle monet ile w danej chwili masz poków na arenie, nie liczy się ile tam siedzą, tylko ile ich masz na arenach w momencie kliknięcia na tarczę. Im mocniejsze poki, tym (teoretycznie) większa szansa, że się dłużej utrzymają.

a co dostaje się za umieszczenie poków w swojej drużynie w gymie? Tylko pointsy?
  Odpowiedz