• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to jak wysokie IV posiada pokemon ma wpływ na to jak wysokie CP może osiągnąć?

Witam wszystkich trenerów. 
Czy to jak wysokie IV posiada pokemon ma wpływ na to jak wysokie CP może osiągnąć? Czy CP jest zależne tylko od levelu trenera? 
Przykładowo jeśli mam Vaporeona z IV 89 to czy ten pokemon będzie mógł osiągnąć maksymalne CP 2816 jeśli moja postać osiągnie odpowiedni do tego level?
  Odpowiedz

Dla każdego poziomu trenera jest przypisane maksymalne CP dla danego pokemona. Poziom IV nie ma znaczenia jesli chodzi o wysokość CP dla pokemona.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6245&n...e=Vaporeon]
  Odpowiedz

Dziękuję za odpowiedź Uśmiech
  Odpowiedz

(10-31-2016, 09:36 )nez1tsu napisał(a): Dla każdego poziomu trenera jest przypisane maksymalne CP dla danego pokemona. Poziom IV nie ma znaczenia jesli chodzi o wysokość CP dla pokemona.

Niestety się mylisz.

CP pokemon z IV 20% a pokemon z IV 100% dla trenera na poziomie 27 lvl dla przykładu Vaporeon:
IV 100% CP będzie wynosiło maksymaklnie 2293 CP
IV 20% CP będzie wynosiło maksymalnie 2041 CP
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

dokładnie, w końcu IV to tak po prawdzie ilość statystyk danego pokemona a CP jest liczone od statystyk. Nie są to jakoś ogromne różnice ale jednak są.
Grupa: Mystic
Miasto: Kraków, Bieńczyce
  Odpowiedz

Można to łatwo dostrzec zestawiając 2 pokemony o takim samym lub bardzo zbliżonym CP. 

W tym przypadku różnica IV wynosi ok 40%. Spoglądając na biały półokrąg obrazujący ilość CP pokemona widać, że zdecydowanie większy zapas i potencjał na rozwój ma osobnik o wyższym IV.

[Obrazek: mm8vp1.png]
  Odpowiedz

Okej, mój błąd. Nie miałem na myśli informacji takowej iż jest to diametralna różnica CP gdy IV jest o 30-40% mniejsze/większe. Dzięki za poprawkę.

Pozdrawiam
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6245&n...e=Vaporeon]
  Odpowiedz