• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walki między graczami - może pojawią się w planach?

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/w-po...obnie.html

to co najistotniejsze "Prawdopodobnie jest to jedna z funkcji, która pojawi się w naszym schemacie działań"
Czyli nie tylko, że nad tym obecnie nie pracują, to nawet o tym nie myślą?!?
Grupa: Mystic
Miasto: Kraków, Bieńczyce
  Odpowiedz
Zobacz też

Gra nosi nazwę pokemon go, a nie tekken go mimo wszystko. skupiamy się na łapaniu pokemonów i ich trenowaniu, a nie na walkach między sobą. walczyć można na gymach, atakując lub broniąc się. też myślałem o pvp bez gymu, ale nie jest to dla mnie priorytet. najważniejsze powinno być (moim zdaniem) rozwijanie i ewoluowanie pokemonów
  Odpowiedz

Drobna poprawka, w gymach nie można bronić, one bronią się same Uśmiech

PVP nie musi być między graczami, może być w GYM'ach czy "cuś" a pokemon go, to mimo wszystko pokemony - czym by one były gdyby nie było w nich walki z innymi właścicielami pokemonów/dzikimi pokemonami
  Odpowiedz

Jeśli ma byc wprowadzona taka funkcja to stanowczo trzeba ją porządnie przemyśleć, tak samo jak wymiane Pokemonów. Są to dwa elementy które pojawiają sie za każdym razem z serią Pokemon więc w sumie ich brak mógłby sugerować niekompletność wykreowanego świata Pokemon Go. Jeśli zamysł będzie słuszny to pozostają pytania typu:
Czy walki będą się odbywać na neutralnym terenie ? Czy osoba "generująca" pole bitwy może wybrać typ boiska ?
Czy będą dodatkowe bonus jeśli teren będzie sprzyjający Pokemonom wodnym lub ogniowym ?
Czy będzie można ustawić walki 3x3 2x2 1x1 lub inne wersje ilości Pokemonów ?
Wszystko się wyjaśni z czasem, ale jestem ciekaw kolejnych opinii Uśmiech
[Obrazek: 2cyje6s.png]
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą, że ją znaleźli." Terry Pratchett

Odpowiedz

Walki między trenerami do jak dla mnie przyszła podstawa tej gry. Filmy (czyt. bajki) pokemon to właśnie ten aspekt gry, gdzie Ash spotyka trenerów i walczy z nimi. Nie pomijając trenowania i łapania ich, czyli tego co my robimy aktualnie. Bez tej możliwości w przyszłości świat Pokemon GO zniknie, może nie całkowicie, ale spora część osób zawiedzie się jeśli tego Niantic nie wprowadzi (moje osobiste zdanie).

Jeśli zaś chodzi o wymianę, handel poksami? Czarno to widzę, jeśli będzie mozliwa ich sprzedaż za coinsy, tzw. market. Jeśli skończy się tylko na wymianie, będzie moim zdaniem okej.

Pozdrawiam
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6245&n...e=Vaporeon]
  Odpowiedz

No już widzę te ceny GCoinów za idealną genetycznie legende... rzeźnia :>

Mnie jednak najbardziej dziwi fakt, że wg tego linku, oni o tym dopiero myślą myśleć czyli to przyszłość delikatnie mówiąc odległa! Smutny
  Odpowiedz

Wy tu piszecie o tej opcji walki między graczami.. A na innych forach czytam "wprowadzą niebawem walkę z innymi graczami"
Nie wiem jak Ci ludzie czytają Język

Jak dla mnie walki w między userami - fajna sprawa. Jednakże wole łapać poki niż walczyć Oczko
[Obrazek: Toruń&country=pl.png&favoritepokemon=Mew...e=Vaporeon]
  Odpowiedz

niestety po spotkaniach z oszołomami odechciało mi się walk z innymi trenerami
  Odpowiedz

Rozumiem, że Niantic ma swój plan na rozwój gry i powoli go realizuje, ale nieco dziwnym wydaje się fakt, że na razie firma pozostawała jakby głucha na głosy graczy z całego świata, którzy za jedną z wad gry uważali brak walk poza arenami. No cóż... Przynajmniej jest cień nadziei, że kiedyś się pojawią. Na pewno nie prędko, bo taka zmiana z pewnością wymaga wielu przemyśleń i zmian w kodzie gry.

Oby tylko - jeśli pomysł rzeczywiście zostanie zrealizowany - nie zapomnieli o wprowadzeniu ograniczeń związanych z właściwym doborem Pokemonów, które mogą wziąć udział w pojedynku, by nie można było rozgrywać pseudo-walk (ustawek) w celu błyskawicznego i łatwego nabijania sobie doświadczenia.

Szkoda tylko, że ekspert Johna Hanke nie podsunął mu pomysłu, by oprócz walk z innymi graczami można byłoby też walczyć z dziko żyjącymi Pokemonami. Spotykasz takiego na swojej drodze i masz wybór: albo go pokonasz i masz nieco większą szansę na jego złapanie (oraz ewentualne bonusy, np. większą ilość doświadczenia), albo rezygnujesz z walki i od razu próbujesz złapać, ale z mniejszym powodzeniem. Uważam, że byłoby to dobre urozmaicenie gry.

Przy okazji pomysłu na walki poza arenami Niantic mogłoby pomyśleć o traceniu doświadczenia. W przypadku przegranej walki, gracz traciłby pewną ilość doświadczenia, ale tylko w ramach poziomu, który ma, czyli nie mógłby spaść poniżej. Wówczas walki byłyby bardziej przemyślane i przez to ciekawsze.

Nic... Można byłoby jeszcze długo gdybać o tym, co i jak mogłoby zostać zrobione. Ale po co? Żeby niepotrzebnie zaostrzyć sobie apetyt, a potem obejść się smakiem, bo Niantic i tak zrobi wszystko po swojemu? Jak zwykle. Poczekamy, zobaczymy i ocenimy.
  Odpowiedz

Ja tam rozumiem Niantic, w walkach między graczami face to face jest zbyt dużo zmiennych, które trzeba rozwiązać zanim się to wprowadzi, albo o ile w ogóle warto to wprowadzać.
[Obrazek: PGPLF.php?PN=Weekend&LV=27&SD=2016-07-19...1130059080]
  Odpowiedz