• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aplikacja Problem z battery saver

Model Urządzenia:
Wersja Android:
Źródło Aplikacji:
Wersja aplikacji Pokemon GO:

Opisu Problemu:</span> Witam wszystkich. Wiem że temat na forum już był jednak wątek został zamknięty, a nie znalazłem tam wyczerpujących informacji:

1.) Nie działa mi opcja battery saver ( od razu zaznaczam wiem iż telefon należy obrócić)
2.) Czy do działania tej opcji w grze wymagany jest żyroskop?
3.) Czy jeżeli żyroskop jest wymagany istnieje inna opcja oszczędzania baterii w grze pomijając jasność ekranu wyłączenie zbędnych aplikacji oraz wifi bo to już zrobiłem 

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam</span>
  Odpowiedz

ad. 1
Normalnie nie używam opcji 'Battery Saver', ale przed chwilą przetestowałem, jak ta opcja działa u mnie.

Jeśli w ustawieniach wyświetlacza opcję uśpienia mam ustawioną na minimalną wartość (15 sekund), to opcja 'Battery Saver' nie ma wpływu na pracę wyświetlacza. Oznacza to, że prędzej wyświetlacz zostaje wyłączony opcją uśpienia (czyli po 15 sekundach) niż np. odwracając smartfon do góry i odkładając na bok. Dopiero przy ustawieniu uśpienia na 30 sekund i odwróceniu telefonu zauważyłem, że po około 20 sekundach ekran zostaje przyciemniony, a całkowicie wygasza się dopiero po około 40 sekundach. Być może przy ustawieniu uśpienia po jeszcze dłuższym czasie, opcja 'Battery Saver' działa lepiej (bardziej zauważalnie).

Dlatego lepiej jest według mnie ustawić uśpienie telefonu na minimalną wartość, niż włączać opcję 'Battery Saver'.

Poza tym - z tego, co kiedyś, gdzieś wyczytałem - włączenie opcji 'Battery Saver' ma wpływ na pracę odbiornika GPS, który przy określeniu lokalizacji zdaje się tylko na siebie, przestając korzystać z Wi-Fi i sieci komórkowych. Co za tym idzie, staje się mniej dokładny. Ile jest w tym prawdy, nie wiem. Wiadomo, że trzymanie właściwego położenia gps przez grę, zwłaszcza mając wygaszony ekran, jest jej piętą achillesową i po wybudzeniu telefonu otrzymujemy na chwilę komunikat, że nie można ustalić lokalizacji.

ad. 2
Żyroskop do gry nie jest wymagany. Wówczas zamiast obrazu z kamery mamy statyczne, rysunkowe tło, na którym umieszczony jest łapany Pokemon. I to jedyna różnica między włączoną i wyłączona opcją AR. Oczywiście wyłączenie tej opcji ma wpływ na wydłużenie pracy baterii, gdyż aplikacja nie korzysta z kamery. Nie są to jednak jakieś kolosalne różnice, ale na pewno zauważalne, co wiem z własnej praktyki. Dlatego mam tę opcję wyłączoną, choć na początku bardzo lubiłem łapać mając za tło rzeczywisty obraz z kamery. Ba... Wydaje mi się też, że teraz nieco łatwiej idzie mi chwytanie Pokemonów.

ad. 3
Oprócz wyłączenia Wi-Fi nie zapomnij o wyłączeniu prądożernego Bluetooth oraz wszelkich zbędnych aplikacji, które działają w tle. Myślę, że w grze warto odznaczyć opcje 'Music' i 'Sound Effects', czyli zrezygnować z muzyki i efektów dźwiękowych. Zapewne nie będą to jakieś spore oszczędności, ale zawsze jakieś. Wibracje pozostawiłbym włączone, bo dobrze jest wiedzieć, gdy w pobliżu pojawia się Pokemon.

Niezależnie od ustawień, musisz zaopatrzyć się w dobry PowerBank. Jeśli telefon ma opcję szybkiego ładowania, czyli prądem 2.0-2.1A to najlepiej żeby PowerBank miał na wyjściu 2.1A. Dzięki temu telefon powinien odzyskiwać energię nawet, gdy gra jest włączona. PowerBank z prądem na wyjściu 1A takiego komfortu może nie zapewnić.
  Odpowiedz

(08-18-2016, 17:01 )Outlawek napisał(a): ad. 2
Żyroskop do gry nie jest wymagany. Wówczas zamiast obrazu z kamery mamy statyczne, rysunkowe tło, na którym umieszczony jest łapany Pokemon. I to jedyna różnica między włączoną i wyłączona opcją AR. Oczywiście wyłączenie tej opcji ma wpływ na wydłużenie pracy baterii, gdyż aplikacja nie korzysta z kamery. Nie są to jednak jakieś kolosalne różnice, ale na pewno zauważalne, co wiem z własnej praktyki. Dlatego mam tę opcję wyłączoną, choć na początku bardzo lubiłem łapać mając za tło rzeczywisty obraz z kamery. Ba... Wydaje mi się też, że teraz nieco łatwiej idzie mi chwytanie Pokemonów.

O ile dobrze zrozumiałem treść, to autorowi chodziło bardziej o wymaganie żyroskopu do używania funkcji oszczędzania energii, a nie samej gry.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  Odpowiedz

(08-18-2016, 15:35 )Leftface napisał(a): 2.) Czy do działania tej opcji w grze wymagany jest żyroskop?

Tak, jest wymagany - dzięki niemu aplikacja wie kiedy telefon jest obrócony w dół
  Odpowiedz

(08-18-2016, 17:01 )Outlawek napisał(a): ad. 1
Normalnie nie używam opcji 'Battery Saver', ale przed chwilą przetestowałem, jak ta opcja działa u mnie.

Jeśli w ustawieniach wyświetlacza opcję uśpienia mam ustawioną na minimalną wartość (15 sekund), to opcja 'Battery Saver' nie ma wpływu na pracę wyświetlacza. Oznacza to, że prędzej wyświetlacz zostaje wyłączony opcją uśpienia (czyli po 15 sekundach) niż np. odwracając smartfon do góry i odkładając na bok. Dopiero przy ustawieniu uśpienia na 30 sekund i odwróceniu telefonu zauważyłem, że po około 20 sekundach ekran zostaje przyciemniony, a całkowicie wygasza się dopiero po około 40 sekundach. Być może przy ustawieniu uśpienia po jeszcze dłuższym czasie, opcja 'Battery Saver' działa lepiej (bardziej zauważalnie).

Dlatego lepiej jest według mnie ustawić uśpienie telefonu na minimalną wartość, niż włączać opcję 'Battery Saver'.

Poza tym - z tego, co kiedyś, gdzieś wyczytałem - włączenie opcji 'Battery Saver' ma wpływ na pracę odbiornika GPS, który przy określeniu lokalizacji zdaje się tylko na siebie, przestając korzystać z Wi-Fi i sieci komórkowych. Co za tym idzie, staje się mniej dokładny. Ile jest w tym prawdy, nie wiem. Wiadomo, że trzymanie właściwego położenia gps przez grę, zwłaszcza mając wygaszony ekran, jest jej piętą achillesową i po wybudzeniu telefonu otrzymujemy na chwilę komunikat, że nie można ustalić lokalizacji.

Tutaj jest dokładnie odwrotnie (chyba że używasz dodatkowych aplikacji). To właśnie przejście w tryb uśpienia wyłącza (całkowicie) użycie GPS. Dlatego po wyjściu z tego trybu przez chwile masz komunikat o braku lokalizacji, ponieważ telefon ponownie łączy się z satelitami. Natomiast funkcja "Battery Saver" nie usypia telefonu, tylko przyciemnia ekran co zmniejsza zużycie energii i nie wyłącza GPS. Są aplikacje które podtrzymują działanie GPS podczas uśpienia i wtedy można spokojnie wygaszać ekran poprzez uśpienie telefonu (pod warunkiem że "Pokemon Go" mamy dodane do "white List" i uśpienie nie skutkuje wstrzymaniem jej działania.

(08-18-2016, 15:35 )Leftface napisał(a): 2.) Czy do działania tej opcji w grze wymagany jest żyroskop?

Niestety tak. Żyroskop ustala pozycję telefonu i właśnie dzięki niemu apka wie że telefon jest odwrócony.

(08-18-2016, 15:35 )Leftface napisał(a): 3.) Czy jeżeli żyroskop jest wymagany istnieje inna opcja oszczędzania baterii w grze pomijając jasność ekranu wyłączenie zbędnych aplikacji oraz wifi bo to już zrobiłem 

Kiedyś na tym forum czytałem o jakiejś apce która podtrzymuje działanie GPS podczas wygaszenia ekranu. Niestety nie pamiętam tematu w którym to było. Poszukam i jeżeli znajdę dodam odnośnik w tej odpowiedzi.

Edit:
Tutaj masz odpowiedź co do punktu 3. http://forum.pokemon-go.pl/showthread.ph...68#pid8268. Sam nie używałem, ale w temacie pytający był usatysfakcjonowany.
  Odpowiedz

Mam ten sam problem co autor. Mój telefon nie posiada żyroskopu i niestety battery saver nie działa.

@Skuttter

Jeśli znajdziesz tę apkę to powiedz jeszcze, czy podczas jej używania będą wibracje przy wyskoczeniu pokemona?

Przy okazji chciałbym się spytać, czy można jakoś wzmocnić tę wibrację? Jak idę np. na spacer z kimś to nie chciałbym cały czas telefonu wyjętego nosić, a wibrację bardzo rzadko w ogóle wyczuwam :/.
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...five=Golem]
  Odpowiedz