• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w Profilach Użytkowników

Witajcie,
od teraz każdy użytkownik może przyozdobić swój profil o zakładkę "O mnie". Profile na wszystkich szablonach zostały edytowane pod tą nową opcje. Do tej pory zakładka "O mnie" zajmowała bardzo mało miejsca, nie można było do niej dodawać grafik, czy też ozdabiać czcionek. Była również przypisana do konkretnego panelu, określającego dodatkowe informacje dotyczące użytkownika, takich jak: team, pleć, czy miejscowość. Jednym słowem- nie była zbyt przydatna i służyła tylko do krótkiej, mało czytelnej informacji tekstowej.
Teraz jest to osobna tabela, która umożliwi Wam większe "pole do popisu".
By podejrzeć, jak się prezentuje oraz jakie oferuje możliwości, wystarczy że odwiedzicie mój profil.

Informacje o tabeli edytujemy, jak do tej pory, czyli:
Panel użytkownika- Edytuj profil- znajdujemy Pole tekstowe oznaczone tytułem "O sobie" i wypełniamy według uznania.

Została do niego dodana opcja używania BBCode (MyCode) oraz HTML.

[Obrazek: information.png] MyCode -Wszystko o MyCode

[Obrazek: information.png] HTML - kilka możliwości użycia html w zakładce "O mnie"

Dodatkowo, zostały dodane nowe pola do profilu, jakim jest Nick w grze Pokemon-GO, Najlepszy Pokemon oraz CP.
[Obrazek: bjdupfptynjaxftensrplfixcjyiogiplhwsfwsx...wygimdpnso]

Proszę pamiętać o:

-Uwzględnieniu innych szablonów na forum. Nie dekorowanie zakładki "O mnie" w sposób, który uniemożliwi odczytanie treści na wszystkich template.
-Regulamin Forum dotyczy również treści umieszczanych w w/w zakładce.
- Nie używajcie auto odtwarzaczy muzyki, czy filmów. Takie linki zostaną skasowane.

Życzymy miłego użytkowania.
Team Pokemon-Go.pl
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=3313&n...ve=Golduck]
One can steal ideas, but no one can steal execution or passion.
-
Tim Ferriss
  Odpowiedz
Zobacz też

wg mnie ten wygląd po prawej jest ładniejszy od ramki przerywanej link do screena i podziału na dwa pola (tła zaś mogłoby w ogóle nie być)

płeć: nie wybrano brzmi dziwnie Uśmiech - uważajcie, bo nas Natanek od wszystkiego zwyzywa
Grupa: Mystic
Miasto: Kraków, Bieńczyce
  Odpowiedz

Bardzo podobają mi się nowe profile, jednak mam małe pytanko. Czy dałoby się zrobić tak, żeby zamiast wyświetlania pustej rubryczki, np. "płeć: nie podano", po prostu była pomijana ta tabelka? Uśmiech
[Obrazek: 76561198090542444.png]
  Odpowiedz

Nie za bardzo. By uzyskać taki efekt musiałam każdą cechę (dodatkowe pole w profilu) przypisać osobno. Kod wymusza użycie go.
-
Tim Ferriss
  Odpowiedz

(08-20-2016, 15:45 )Ayu napisał(a): Nie za bardzo. By uzyskać taki efekt musiałam każdą cechę (dodatkowe pole w profilu) przypisać osobno. Kod wymusza użycie go.

A może jakiś warunek że jeżeli puste pole to pomija? Bo faktycznie takie puste pola są średnio estetyczne.
There is no shelter from the storm.

[Obrazek: 16h53bd.jpg]
  Odpowiedz

W takim razie ideałem byłoby wymuszenie przez skrypt, aby podczas rejestracji wszystkie pola musiały być uzupełnione , inaczej nie przepuściłby dalej.
Choć z doświadczenia wiem , że wśród forumowiczów o takim dużym przedziale wiekowym, jak tutaj, nagminne byłyby pytania-  co mam wpisać w pole "miasto" jak jestem ze wsi ?[Obrazek: 89.gif]
  Odpowiedz

Jak już pisałam zostało to zrobione ,,na skróty,,.
Nie da się tutaj wymusić czegokolwiek skryptem bo pierwszy trow jest suchym tekstem (team, miejscowosć, płeć, nick w grze). Dopiero drugi trow czyli konkretne dane są generowane. Wiec tak czy inaczej było by puste pole, jeśli nie wypełni się danego pola profilu.
-
Tim Ferriss
  Odpowiedz