• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Power Bank
Ostrzeżenie 
Jak wiadomo, baterie w nowych smartfonach bardzo szybko się rozładowują. Ratunkiem na tą przypadłość jest właśnie power bank, tj. przenośna bateria służąca do doładowywania telefonu. Bez tego urządzenia niestety żaden gracz się nie obędzie. U mnie w sgs-6 bateria starcza przy dobrych wiatrach na około 3-4 godziny gry w ingress...

PB na rynku jest tyle samo co modeli telefonów, ale nie wszystkie są takie jakie chcielibyśmy żeby były, dajmy na to w większości "chinoli" od deklarowanej pojemności przez producenta trzeba odjąć nawet do 60%. Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na sprawność PB jest kabel, którym karmimy naszego fona. W przybliżeniu, jaki kabel takie ładowanie, i znów przy kiepskim kablu musimy odjąć kolejne kilka-kilkadziesiąt procent sprawności power banka, które się marnuje na przewodzie, w skrócie w większości przypadków im droższe tym lepsze. Dla przykładu wg mnie dobre są oryginalne kable dołączane z telefonami, a przynajmniej tych znanych marek. Ja używam kabla od tabletu NVIDIA shield. 
W kablach nie chodzi o pozłacane styki itp, bo nie poprawia to w żadnym wypadku sprawności a zapobiega utlenieniu się (co również może pogorszyć "przesył" prądu) końcówek, ale o stop z którego są zrobione "druty" i jaki opór stawiają.

Na pierwszym miejscu jest dobór porządnego kabla, potem można myśleć o power banku   Duży uśmiech
Mój ranking PB sprawdzonych przez siebie/znajomych:
1. Anker - bezkonkurencyjny i najlepszy.
2. Xiaomi (trzeba uważać na podróbki).
3. Soshine E3 18650 (sam posiadam i po delikatnej modyfikacji płytki sterującej jest wyśmienity).

Powerbanki zwykle maja około 500 cykli ładowania, każde ładowanie nawet krótkie do takiego cyklu się zalicza, po tej ilości ładowań sprawność ogniw znacznie się obniża. Dlatego nie polecam kupna większego PB niż ~12k mAh. Gdyż znacznie to wydłuża ładowanie samego powerbanka, nawet do 24h co zostawia nas bez prądu na ponad dzień, a krótsze ładowanie Pb skraca jego żywot tak samo jak ładowanie pełne, więc po prostu się nie opłaca.

Podsumowując, to wg mnie optymalnym wydatkiem jest 130 zł na xiaomi plus dbać o oryginalny kabel od telefonu.

[To są moje obserwacje, więc jeśli w którymś miejscu napisałem nieprawdę, to jest to moja sprawa.]
  Odpowiedz
Zobacz też

Ja na razie testuję Powerbank Esperanza SUN (EMP109KG), z tesco Duży uśmiech
Jego nie wątpliwą zaletą jest panel słoneczny przez co przy nadchodzącej coraz ładniejszej pogodzie nie będę musiał martwić się o to że mi zabraknie zasilania, nawet jak będę gdzieś z dale od jakiejś elektryczności polował na Poki Uśmiech
  Odpowiedz

A doczytałeś czy producent tam gdzieś podaje ile trwa ładowanie tego PB przez ogniwa fotowoltaiczne? Mógłbym się założyć że kilka dni im to zajmie Język
  Odpowiedz

moje doświadczenie z powerbankami szczególnie z allegro jest bardzo kiepskie, wszystkie po 1-2 ładowaniach zaniemogły :< ale trzeba wspomnieć też , że dla niektórych modeli smartfonów najlepszym rozwiązaniem będzie nie power bank tylko zapasowa bateria Uśmiech koszt oryginalnej zwykle nie przekracza 50zł a wytrzymałość i niezawodność myślę, że większa Uśmiech
  Odpowiedz

(02-12-2016, 01:38 )Aisa napisał(a): moje doświadczenie z powerbankami szczególnie z allegro jest bardzo kiepskie, wszystkie po 1-2 ładowaniach zaniemogły :< ale trzeba wspomnieć też , że dla niektórych modeli smartfonów najlepszym rozwiązaniem będzie nie power bank tylko zapasowa bateria Uśmiech koszt oryginalnej zwykle nie przekracza 50zł a wytrzymałość i niezawodność myślę, że większa Uśmiech

Tak, ale niektóre smartfony (jak mój) nie mają wyjmowanych baterii. Np Xperia z3, czy z5 Uśmiech Wtedy pozostaje już powerbank.
[Obrazek: 2isb4uo.gif] [Obrazek: aeb83f4c9d0d6d6fa1194c1a9eb5b3c0.gif]
  Odpowiedz

Wystarczy kupić porządnego power banka... Wydając po 30 na pb nie jest dobrym pomysłem
  Odpowiedz

ktoś nie do konca odrobił zadanie domowe, co do żywotności baterii jezeli chodzi o liczbe ładowan to sie kompletnie nie zgodze,
baterie litowo-jonowe są tak zaprojektowane iż czym głębsze jej rozładowanie tym mniejsza żywotność, w power bankach są stosowane akumulatory wlasnie typu litowo jonowego o model 18650 (3,7V na cell) doladowywanie tych baterii nie skraca znacząco jej żywotności
500 cykli to wytrzymałość naładowania w teorii od 0 do 100% ( zera nigdy nie otrzymamy, gdyż uszkodziło by się ogniwo, ogniwa te nie powinno sie rozladowywac ponizej 2,75V)
doładowując np power bank w przypadku 50% te same akumulatory powinny wytrzymac ok 1500 cykli
  Odpowiedz

Dobry temat powstał.Poleci ktoś jakiś sprawdzony PowerBank?
Cenowo nie najtańszy, ale też nie żeby kokosy wydawać.
Chodzi mi o produkt dobrej marki który będzie w pełni kompatybilny z moim LG G2mini.
  Odpowiedz

Ja mam power bank z firmy PQI (7800 mAh). Do kupienia na Allegro za niecałe 100 zł. Mam go już jakieś dwa lata i na razie jestem bardzo zadowolona  Uśmiech Generalnie dużo go używam, a niedawno używałam jeszcze więcej ze względu na grę w Ingress.
  Odpowiedz

(03-02-2016, 09:35 )beti89 napisał(a): Ja mam power bank z firmy PQI (7800 mAh). Do kupienia na Allegro za niecałe 100 zł. Mam go już jakieś dwa lata i na razie jestem bardzo zadowolona  Uśmiech Generalnie dużo go używam, a niedawno używałam jeszcze więcej ze względu na grę w Ingress.

Dzięki Beti, przyjrzę się mu  Oczko
  Odpowiedz