• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewolucja pokemonów + kilka pytań

(08-14-2016, 20:48 )Sekal napisał(a): To ja mam jeszcze inne pytanie.
Zakładam czysto teoretycznie cze mam Pikachu IV 90% i po jakimś czasie pojawia mi się Raichu z IV także na poziomie 90%. Pytanie polega na tym czy w ogóle ma sens jeszcze ulepszać Pikachu i później go ewoluować do Raichu i czy ten Raichu będzie miał więcej IV niż ten, którego złapałem wcześniej?

Czy ulepszać Pikachu? To zależy. 90% IV to jedno ale musisz też dostać set dobrych ataków. Ja mam np Raichu 93% IV ale dostał kiepskie ataki i zbieram na innego teraz. CO do IV to nie zmienia się po ewolucji. Jeżeli Pikachu ma 90% IV to ewoluowany z niego Raichu też będzie miał 90% IV.
There is no shelter from the storm.

[Obrazek: 16h53bd.jpg]
  Odpowiedz

Witam

Czy opłaca się robić Gyaradosa z magikarp na 147cp?
Ataki: Splash 0
Struggle 15

Podpowiedź apprasise:
Jest dość przyzwoity. Najlepszy ma atak. Jego statystyki są najlepsze, jakie kiedykolwiek widziałem. Nie ma wątpliwości.

Jak myślicie jest dobry czy lepiej szukać lepszego? Oczko

Pozdrawiam
  Odpowiedz

(09-27-2016, 13:51 )Black710 napisał(a): Witam

Czy opłaca się robić Gyaradosa z magikarp na 147cp?
Ataki:  Splash 0
         Struggle 15

Podpowiedź apprasise:
Jest dość przyzwoity. Najlepszy ma atak. Jego statystyki są najlepsze, jakie kiedykolwiek widziałem. Nie ma wątpliwości.

Jak myślicie jest dobry czy lepiej szukać lepszego? Oczko

Pozdrawiam

Gyarados ma średni mnożnik x10,55. Wyjdzie Ci z takiego Karpia coś ponad 1500CP (w zależności od IV). Na Ataki nie patrz, bo i tak są losowane nowe podczas ewolucji. Akurat na tego bydlaka trzeba się trochę tych kulek nazbierać także nie spiesz się. 

IV sprawdź sobie tutaj:
https://pokeassistant.com/main/ivcalculator?locale=en
  Odpowiedz

Jeżeli będzie miał IV poniżej 80 to najwet nie ulepszaj. Jeżeli Twój ma ponad 90%, lub najlepiej coś w okolicach 100 to ulepszaj i nie patrz na CP. Gdy już ulepszysz najważniejsze będą ataki - cp spokojnie sobie dobijesz na maxa bo magirakpiów jest sporo i o cukierki nie trudno. Oczywiście najlepiej by magicarp miał i duże iv i duże cp.
NIE KLIKAĆ[/url]
  Odpowiedz

Czy ktoś wie, czy w czasie ewolucji ulegają zmianie moveset? Mam Dragonair IV 76% z atakami Dragon Breath i Dragon Pulse, i zastanawiam się, czy po ewolucji będzie miał takie same ataki czy losowe? Wy byscie ewoluowali takiego pokemona czy czekali na lepszy? Mam jeszcze Dratini IV 82%, ale ataki gorsze...
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6733&n...e=Vaporeon]
  Odpowiedz

Będzie miał nowe. Nie piszesz jakie ma CP a to chyba najistotniejsze.
  Odpowiedz

Dragonair IV 76% CP 794; Dratini IV 80% CP 467 oraz Dratini IV 82% CP 331.
Myślałem, że gdy pokemon ma np. IV 98%, to CP nie ma znaczenia, bo wystarczy słabszemu zrobić power up, i będzie to samo - nie jest tak?
  Odpowiedz

Niby tak ale każde ulepszenie kosztuje cukierki a w tym wypadku chyba nadmiaru nie masz Uśmiech
Co do IV to dla mnie nie ma az tak wielkiego znaczenia, 10-20% nie robi wielkiej różnicy więc nie ma co szaleć na tym.

Tak czy siak z tego zestawu wybrał bym Dratini 467CP. Wyjdzie najmocniejszy pod względem CP a IV 2% nie ma znaczenia.

Lecz jak ja bym robił ? czekał na lepszy okaz z wiekszym CP i oszczędził na evolucji.
  Odpowiedz

(01-12-2017, 22:12 )mastacz napisał(a): Niby tak ale każde ulepszenie kosztuje cukierki a w tym wypadku chyba nadmiaru nie masz Uśmiech
Co do IV to dla mnie nie ma az tak wielkiego znaczenia, 10-20% nie robi wielkiej różnicy więc nie ma co szaleć na tym.

Tak czy siak z tego zestawu wybrał bym Dratini 467CP. Wyjdzie najmocniejszy pod względem CP a IV 2% nie ma znaczenia.

Lecz jak ja bym robił ? czekał na lepszy okaz z wiekszym CP i oszczędził na evolucji.

Dzięki za odpowiedź. Tak też zrobię - poczekam na jakaś lepszą Dratinię, a w tym czasie będę zbierał stardust i power-upował kilka innych pokemonów, jak dozbieram brakujące candy Język
  Odpowiedz