Forum Pokemon GO Polska
Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Wersja do druku

+- Forum Pokemon GO Polska (https://forum.pokemon-go.pl)
+-- Dział: POKEMON GO - POMOC (https://forum.pokemon-go.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Dział: Pomoc w rozgrywce (https://forum.pokemon-go.pl/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Walki między graczami - może pojawią się w planach? (/showthread.php?tid=1656)

Strony: 1 2


Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Esper - 09-15-2016

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/w-pokemon-go-pojawia-sie-starcia-graczy-prawdopodobnie.html

to co najistotniejsze "Prawdopodobnie jest to jedna z funkcji, która pojawi się w naszym schemacie działań"
Czyli nie tylko, że nad tym obecnie nie pracują, to nawet o tym nie myślą?!?


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Sewajper - 09-15-2016

Gra nosi nazwę pokemon go, a nie tekken go mimo wszystko. skupiamy się na łapaniu pokemonów i ich trenowaniu, a nie na walkach między sobą. walczyć można na gymach, atakując lub broniąc się. też myślałem o pvp bez gymu, ale nie jest to dla mnie priorytet. najważniejsze powinno być (moim zdaniem) rozwijanie i ewoluowanie pokemonów


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Esper - 09-15-2016

Drobna poprawka, w gymach nie można bronić, one bronią się same Uśmiech

PVP nie musi być między graczami, może być w GYM'ach czy "cuś" a pokemon go, to mimo wszystko pokemony - czym by one były gdyby nie było w nich walki z innymi właścicielami pokemonów/dzikimi pokemonami


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - WieRtaR - 09-15-2016

Jeśli ma byc wprowadzona taka funkcja to stanowczo trzeba ją porządnie przemyśleć, tak samo jak wymiane Pokemonów. Są to dwa elementy które pojawiają sie za każdym razem z serią Pokemon więc w sumie ich brak mógłby sugerować niekompletność wykreowanego świata Pokemon Go. Jeśli zamysł będzie słuszny to pozostają pytania typu:
Czy walki będą się odbywać na neutralnym terenie ? Czy osoba "generująca" pole bitwy może wybrać typ boiska ?
Czy będą dodatkowe bonus jeśli teren będzie sprzyjający Pokemonom wodnym lub ogniowym ?
Czy będzie można ustawić walki 3x3 2x2 1x1 lub inne wersje ilości Pokemonów ?
Wszystko się wyjaśni z czasem, ale jestem ciekaw kolejnych opinii Uśmiech


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - nez1tsu - 09-15-2016

Walki między trenerami do jak dla mnie przyszła podstawa tej gry. Filmy (czyt. bajki) pokemon to właśnie ten aspekt gry, gdzie Ash spotyka trenerów i walczy z nimi. Nie pomijając trenowania i łapania ich, czyli tego co my robimy aktualnie. Bez tej możliwości w przyszłości świat Pokemon GO zniknie, może nie całkowicie, ale spora część osób zawiedzie się jeśli tego Niantic nie wprowadzi (moje osobiste zdanie).

Jeśli zaś chodzi o wymianę, handel poksami? Czarno to widzę, jeśli będzie mozliwa ich sprzedaż za coinsy, tzw. market. Jeśli skończy się tylko na wymianie, będzie moim zdaniem okej.

Pozdrawiam


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Esper - 09-15-2016

No już widzę te ceny GCoinów za idealną genetycznie legende... rzeźnia :>

Mnie jednak najbardziej dziwi fakt, że wg tego linku, oni o tym dopiero myślą myśleć czyli to przyszłość delikatnie mówiąc odległa! Smutny


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - NeoMewTwo - 09-15-2016

Wy tu piszecie o tej opcji walki między graczami.. A na innych forach czytam "wprowadzą niebawem walkę z innymi graczami"
Nie wiem jak Ci ludzie czytają Język

Jak dla mnie walki w między userami - fajna sprawa. Jednakże wole łapać poki niż walczyć Oczko


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - kropianka - 09-15-2016

niestety po spotkaniach z oszołomami odechciało mi się walk z innymi trenerami


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Outlawek - 09-15-2016

Rozumiem, że Niantic ma swój plan na rozwój gry i powoli go realizuje, ale nieco dziwnym wydaje się fakt, że na razie firma pozostawała jakby głucha na głosy graczy z całego świata, którzy za jedną z wad gry uważali brak walk poza arenami. No cóż... Przynajmniej jest cień nadziei, że kiedyś się pojawią. Na pewno nie prędko, bo taka zmiana z pewnością wymaga wielu przemyśleń i zmian w kodzie gry.

Oby tylko - jeśli pomysł rzeczywiście zostanie zrealizowany - nie zapomnieli o wprowadzeniu ograniczeń związanych z właściwym doborem Pokemonów, które mogą wziąć udział w pojedynku, by nie można było rozgrywać pseudo-walk (ustawek) w celu błyskawicznego i łatwego nabijania sobie doświadczenia.

Szkoda tylko, że ekspert Johna Hanke nie podsunął mu pomysłu, by oprócz walk z innymi graczami można byłoby też walczyć z dziko żyjącymi Pokemonami. Spotykasz takiego na swojej drodze i masz wybór: albo go pokonasz i masz nieco większą szansę na jego złapanie (oraz ewentualne bonusy, np. większą ilość doświadczenia), albo rezygnujesz z walki i od razu próbujesz złapać, ale z mniejszym powodzeniem. Uważam, że byłoby to dobre urozmaicenie gry.

Przy okazji pomysłu na walki poza arenami Niantic mogłoby pomyśleć o traceniu doświadczenia. W przypadku przegranej walki, gracz traciłby pewną ilość doświadczenia, ale tylko w ramach poziomu, który ma, czyli nie mógłby spaść poniżej. Wówczas walki byłyby bardziej przemyślane i przez to ciekawsze.

Nic... Można byłoby jeszcze długo gdybać o tym, co i jak mogłoby zostać zrobione. Ale po co? Żeby niepotrzebnie zaostrzyć sobie apetyt, a potem obejść się smakiem, bo Niantic i tak zrobi wszystko po swojemu? Jak zwykle. Poczekamy, zobaczymy i ocenimy.


RE: Walki między graczami - może pojawią się w planach? - Weekend - 09-15-2016

Ja tam rozumiem Niantic, w walkach między graczami face to face jest zbyt dużo zmiennych, które trzeba rozwiązać zanim się to wprowadzi, albo o ile w ogóle warto to wprowadzać.